Geri Dön

Minibüslerde örgüt toplantısı

İstanbul’da FETÖ/PDY üyelerine finansal destek sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 14 şüpheliye yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında örgütün şimdiye kadar ilk defa ortaya çıkarılan yöntemleri tespit edildi.

Minibüslerde örgüt toplantısı

 

Örgütün yıllar içerisinde oluşturduğu kapalı yapısını şekillendiren ve “gaybubet evleri” olarak adlandırılan hücre evlerinin deşifre edilmesinin ardından, kapı kapı dolaşarak kendilerine yakın gördükleri esnaftan para topladığı belirlenen şüphelilerin, bu paralarla İstanbul’un kenar ilçeleri Çatalca ve Silivri’de yeni hücre evleri açtıkları tespit edildi. Birçok örgütsel toplantının polis baskınına uğraması ve hücre evlerinin polis takibinde olması bilgisine ulaştıkları belirlenen örgüt mensuplarının takibe ve baskına düşmemek için toplantıları artık kapalı kasa minibüslerde gerçekleştirdiği de tespit edildi. Seyir halindeki minibüslerde bir araya gelen örgüt mensuplarının, son dönemlerde yoğunlaşan örgütsel kopmaların önüne geçebilmek için bu minibüslerde motivasyon konuşmaları yaptıkları ortaya çıkarıldı. Soruşturma kapsamında tespit edilen 15 şüphelinin yakalanması için düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 14 kişi gözaltına alındı.

Polis, halkı 'corona virüs'e karşı oyun havasıyla uyardıZongudak'ta, corona virüs salgınına karşı anons yapıp, halkı dışarı çıkmamaları konusunda uyaran polis ekibi, vatandaşlara moral vermek için oyun havası çalıp oynadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber