Geri Dön
GündemMinibüslerde örgüt toplantısı

Minibüslerde örgüt toplantısı

İstanbul’da FETÖ/PDY üyelerine finansal destek sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 14 şüpheliye yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında örgütün şimdiye kadar ilk defa ortaya çıkarılan yöntemleri tespit edildi.

Minibüslerde örgüt toplantısı

 

Örgütün yıllar içerisinde oluşturduğu kapalı yapısını şekillendiren ve “gaybubet evleri” olarak adlandırılan hücre evlerinin deşifre edilmesinin ardından, kapı kapı dolaşarak kendilerine yakın gördükleri esnaftan para topladığı belirlenen şüphelilerin, bu paralarla İstanbul’un kenar ilçeleri Çatalca ve Silivri’de yeni hücre evleri açtıkları tespit edildi. Birçok örgütsel toplantının polis baskınına uğraması ve hücre evlerinin polis takibinde olması bilgisine ulaştıkları belirlenen örgüt mensuplarının takibe ve baskına düşmemek için toplantıları artık kapalı kasa minibüslerde gerçekleştirdiği de tespit edildi. Seyir halindeki minibüslerde bir araya gelen örgüt mensuplarının, son dönemlerde yoğunlaşan örgütsel kopmaların önüne geçebilmek için bu minibüslerde motivasyon konuşmaları yaptıkları ortaya çıkarıldı. Soruşturma kapsamında tespit edilen 15 şüphelinin yakalanması için düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 14 kişi gözaltına alındı.

Bakan Kurum, yangının etkili olduğu Manavgat'ın Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulunduÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Manavgat ilçesindeki orman yangınında çok sayıda evin zarar gördüğü Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulundu.Kurum, mahallede evleri, ahırları, otomobilleri yanan, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları telef olan vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet