Geri Dön
GündemMiraç Kandili 2021 tarihi ne zaman? Miraç Kandili bu yıl hangi güne denk geliyor?

Miraç Kandili 2021 tarihi ne zaman? Miraç Kandili bu yıl hangi güne denk geliyor?

Miraç Kandili tarihi için meraklı arayış başladı. Bu yıl Kandil günlerinin tarihi araştırılmaya devam ediyor. Yılın ilk kandili Regaib'den sonra ikinci kandil olan Miraç Kandili için arayış başladı. Peki Miraç Kandili ne zaman, bu yıl hangi güne denk geliyor?

Miraç Kandili 2021 tarihi ne zaman? Miraç Kandili bu yıl hangi güne denk geliyor?

İslam alemi için büyük anlam ve önemi olan günler arasında yer alan kandillerin tarihleri merakla araştırılıyor. 2021 Kandil tarihlerini haberimize ekledik. Regaib Kandili'nden sonra idrak edilecek olan Miraç Kandili'nin tarihi açıklandı. Peki Miraç Kandili ne zaman 2021? Miraç Kandili hangi gün, önemi nedir? İşte Miraç Kandili hakkında bilinmesi gerekenler...

MİRAÇ KANDİLİ NE ZAMAN 2021?

Miraç Kandili 10 Mart 2021 günü idrak edilecek. Peki 10 Mart günü hangi güne denk geliyor?

MİRAÇ KANDİLİ HANGİ GÜN?

Miraç Kandili bu yıl Çarşamba gününe denk geliyor.

MİRAÇ KANDİLİ ÖNEMİ

Miraç ya da Mirac İslamiyet'te peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) göğe yükselmesi vakasıdır. Arapçada kelime olarak yükseğe çıkma anlamına gelir ve merdiven anlamına gelen uruc kökünden gelmektedir.

Mirac olayı hicretten bir yıl ya da onyedi ay önce Receb ayının yirmi yedinci gecesi gerçekleşir. Olayın iki aşaması vardır. Birinci aşamada Peygamberimiz (s.a.s) Mescidül – Haram’dan Beytü’l-Makdis’e (Kudüs) götürülür. Kur’an’ın andığı bu aşama, gece yürüyüşü anlamında “İsra” adını alır. İkinci aşamayı ise Peygamberimiz (s.a.s)’in Beytü’l-Makdis’ten Allah’a yükselişi oluşturur. Mirac olarak anılan bu yükselme olayı Kur’an’da anılmaz, ama çok sayıdaki hadiste ayrıntılı biçimde anlatılır.

Bolu Dağı'ndaki kazada plaka detayıAnadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesiminde TIR'la çarpışan taksinin sürücüsü yaralandı. Taksi plakasındaki detay ise dikkatlerden kaçmadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet