Geri Dön
GündemModern üslerle Mehmetçik'e tam koruma

Modern üslerle Mehmetçik'e tam koruma

Suriye, Irak ve yurt içinde, terörle mücadele bölgelerine kurulan üs bölgelerinin bir benzeri Ankara’da, Kara Havacılık Komutanlığı yerleşkesinde kuruldu ve basına tanıtıldı.

Modern üslerle Mehmetçik'e tam koruma

SEYFETTİN ERSÖZ Ankara

“Yerli ve Milli Teknoloji ile Güçlenen Mehmetçik’in Yaşam Sergisi”nde, son teknoloji ile donatılan üs bölgelerinde, Mehmetçik’in yaşam koşulları ve teçhizatları görüntülendi.

Betondan kale

Üs bölgesinin dış emniyeti; saldırılara karşı, engel, tahkimat ve gözetleme sistemleriyle donatılıyor. İçerisine kum, moloz, çakıl ya da toprak doldurularak yapılan akardion bariyer, Mehmetçik’e tam koruma sağlıyor.

Üs bölgesinin girişinde, mayın ve bomba arama köpekleri de görev alıyor. Üs bölgesinde gözetleme yapmak için iki katlı lego kule adı verilen gözetleme kulelerinin yanı sıra kurşun geçirmez cam ve kalın betondan oluşan mono-blok nöbet kulübeleri bulunuyor. Üs bölgesi ve çevresi, termal kameralar ve ASELSAN yapımı Serçe mini İHA ile kesintisiz olarak takip ediliyor.       

Fotoğraf:  YAVUZ ÖZDEN

Telefona bakarken kaza yapmıştı, işine son verildi!Manisa’da, geçen ay cep telefonuyla ilgilenirken önündeki otomobile çarparak, kullandığı otobüste bir yolcunun yaralanmasına neden olan Manisa'nın tek kadın şoförü Fatma Güngör'ün (49) işine son verildi. Güngör'ün yaptığı kaza anı ise halk otobüsünün güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet