Gündem MSB duyurdu! Taciz atışı sonucu 1 askerimiz şehit oldu

MSB duyurdu! Taciz atışı sonucu 1 askerimiz şehit oldu

09.04.2024 - 22:21 | Son Güncellenme:

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu yaralanıp, hastaneye kaldırılan Piyade Uzman Çavuş Hikmet Aslan’ın şehit olduğunu açıkladı.

MSB’den yapılan yazılı açıklamada, "Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde, 09 Nisan 2024 tarihinde, teröristlerce yapılan taciz atışı sonucunda yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş Hikmet Aslan, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

Haberin Devamı

MSB duyurdu Taciz atışı sonucu 1 askerimiz şehit oldu

 

ŞEHİDİN ACI HABERİ BABAEVİNE ULAŞTI

Şehit Piyade Uzman Çavuş Hikmet Aslan’ın şahadet haberi Niğde Merkeze bağlı Değirmenli beldesinde bulunan baba evine ulaştı. Şehidin babası İdris ve annesi Gülbahar Aslan, acı haberle üzüntüye boğulurken, şehit Hikmet Aslan’ın evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenildi. Şehit evine Türk bayrağı asıldı.

MSB duyurdu Taciz atışı sonucu 1 askerimiz şehit oldu