Geri Dön
GündemMTV ödeme nasıl yapılır? 2021 MTV 2. taksit ödemeleri için son gün ne zaman?

MTV ödeme nasıl yapılır? 2021 MTV 2. taksit ödemeleri için son gün ne zaman?

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde 2. taksit ödemeleri başladı. İlk taksitler Ocak ayında yapılmıştı. 2. taksitler ise Temmuz ayında ödenecek. Peki, MTV ödeme nasıl yapılır?

MTV ödeme nasıl yapılır? 2021 MTV 2. taksit ödemeleri için son gün ne zaman?

MTV ödemelerinde 2. taksit. Yılda iki kere ödemesi yapılan Motorlu Taşıtlar Vergisi için 2. taksit ödemeleri 1 Temmuz itibariyle başladı. Arabası olanlar Temmuz ayı sonuna kadar MTV ödemelerini yapacak.

MTV ÖDEMELERİ NE ZAMAN?

MTV ödemeleri iki taksitte yapılır. İlk taksit Ocak ayında ikinci taksit ise Temmuz ayında ödenir. MTV ödemeleri 2. taksit 31 Temmuz'da sona erecek. MTV ödemeleri www.gib.gov.tr aracılığıyla yapılır.

MTV HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Motorlu taşıtlar için iki kıstas ve matrah farkları bulunuyor. Aracın tescil tarihi 01.01.2018'den önceyse aracın yaşı ve motor hacmine göre MTV hesaplanıyor. 01.01.2018 tarihi ve sonrasında tescili yapılan araçlar için ise yaş, motor hacmi ve aracın matrahına göre hesaplama yapılıyor. 2021'de en düşük MTV 109 TL en yüksek MTV ise 50 bin 107 TL olarak belirlendi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Adana'da silahlı kavgaAdana'da iki grup arasında yol ortasında çıkan silahlı kavgada Hüseyin C. boynundan ve karnından, Kazım D. ise bacağından yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner