Geri Dön
GündemMTV ödemelerinde son gün ne zaman? Motorlu Taşıtlar Vergisi nasıl ödenir?

MTV ödemelerinde son gün ne zaman? Motorlu Taşıtlar Vergisi nasıl ödenir?

Yılda iki kez ödenmesi gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin ilk ödemesi Ocak ayında geçekleşti. MTV 2. ödeme ise Temmuz ayında tamamlanması gerekiyor. 1 Temmuz'da başlayan MTV ödemelerinde son gün ne zaman? Peki Motorlu Taşıtlar Vergisi nerelerden ödenir?

MTV ödemelerinde son gün ne zaman? Motorlu Taşıtlar Vergisi nasıl ödenir?

Temmuz ayı boyunca gündemden düşmeyen Motorlu Taşıtlar Vergisi için ödeme işlemleri devam ediyor. Vatandaşlar arasında merak konusu olan bir diğer konu ise Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerinde son gün ne zaman? Motorlu Taşıtlar Vergisi ne zamana kadar ödenmesi gerekiyor? MTV ödemesi yapmak isteyenler için detaylı bilgiler haberimizde...

MTV ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

Temmuz ayı boyunca sürecek olan MTV ödeme işlemleri il ve ilçelerde bulunan vergi dairesi veznelerinden ve Gelir İdaresi internet sitesi üzerinden ödenebiliyor.

ONLİNE MTV VERGİ ÖDEME NASIL?

Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, mükellefler 2018 yılı MTV ilk taksit ödemesini, Başkanlığın internet sayfası aracılığıyla kredi ve banka kartlarıyla yapabilecek. Söz konusu ödeme ayrıca GİB mobil uygulaması, anlaşmalı bankaların internet bankacılığı ve banka şubeleriyle ilgili vergi daireleri üzerinden de gerçekleştirilebilecek.

MTV ÖDEMELERİNDE SON GÜN NE ZAMAN?

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. taksit ödemelerinde son gün 31 Temmuz 2019 olarak duyuruldu. Araç sahipleri bu tarihe kadar ödemelerini tamamlamaları gerekiyor.

BORÇ SORGULAMA VE ÖDEME

1- MTV yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu veya MTV’yi tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi müdürlüklerine başvurarak vergi ödenebilir.

2- Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak ödeme yapılabilir.

3- gib.gov.tr'de yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne 02:00 - 22:00 saatleri arasında giriş yaparak kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapılabiliyor.

4- GİB Mobil uygulamasını (IOS ve Android) kullanarak da ödeme mümkün.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Ayağı kayınca balkon kapısına çarptı, camın boğazına saplanmasıyla öldüAdana’da, evde parke zeminde ayağı kayınca balkon kapısına çarpmasıyla kırılan camların boğazına saplandığı Melik Ejder Çamur (55), hayatını kaybetti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner