Geri Dön
GündemMTV son ödeme tarihi! 2021 MTV ödeme nasıl ve nereden yapılır?

MTV son ödeme tarihi! 2021 MTV ödeme nasıl ve nereden yapılır?

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde son günler. Temmuz ayı itibariyle başlayan MTV 2. taksit ödemeleri için son gün ne zaman? MTV ödemesi nereden yapılır?

MTV son ödeme tarihi! 2021 MTV ödeme nasıl ve nereden yapılır?

MTV ödemeleri için son gün ne zaman? 2021 MTV ödemelerinde 2. taksit ödemeleri 31 Temmuz'da sona erecek. Peki, MTV ödemesi nereden yapılır?

MTV ÖDEMELERİ NE ZAMAN?

MTV ödemeleri iki taksitte yapılır. İlk taksit Ocak ayında ikinci taksit ise Temmuz ayında ödenir. MTV ödemeleri 2. taksit 31 Temmuz'da sona erecek. MTV ödemeleri www.gib.gov.tr aracılığıyla yapılıyor.

MTV ÖDEMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MTV HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Motorlu taşıtlar için iki kıstas ve matrah farkları bulunuyor. Aracın tescil tarihi 01.01.2018'den önceyse aracın yaşı ve motor hacmine göre MTV hesaplanıyor. 01.01.2018 tarihi ve sonrasında tescili yapılan araçlar için ise yaş, motor hacmi ve aracın matrahına göre hesaplama yapılıyor. 2021'de en düşük MTV 109 TL en yüksek MTV ise 50 bin 107 TL olarak belirlendi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Tunceli'de domuz sürüsü kazaya neden olduTunceli'de, domuz sürüsüne çarpmamak için manevra yapan otomobilin sürücüsünün ani fren yapması sonucu 4 araç çarpıştı. Kazada 2 kişi yaralanırken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler