Geri Dön

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümü darbe raporunda!

Darbe Girişimini Araştırma Komisyonunun raporunda, Muhsin Yazıcıoğlu'nun şüpheli ölümüne ilişkin bilgiler yer aldı. Raporda. Yazıcıoğlu'nun emniyet içinde FETO'cülerin kurduğu 'Gladio' tipi örgütlenmeyi çözdüğü belirtildi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümü darbe raporunda!

FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nun TBMM'ye sunduğu raporda helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Genel BaşkanıMuhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin detaylar yer aldı.

Geçmişte yaşanan ve Türkiye gündemini hale meşgul eden pek çok karanlık olayın arkasında FETÖ'nün olduğu şüphesinden bahsedilen raporda, "Bu olayların en menfur olanlarından biri de 25 Mart 2009'da helikopter düşmesi sonucu Yazıcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu altı kişinin şüpheli ölümüdür" denildi.

ÖRGÜTLENMEYİ ÇÖZMÜŞTÜ

Raporda şu ifadeler yer aldı: "Yazıcıoğlu, Dink cinayeti ile BBP arasında doğrudan ilişki kurma çabalannı önce 'Bizim tarlayı da sürmüşler' diyerek göğüslemiş ve ardından FETÖ'cü çetenin deşifre edilmesi için yoğun bir çaba sarf etmişti. Suikaste uğradığı hafta Dink ailesiyle, Hrant Dink cinayeti konusunda ulaştığı bilgileri paylaşmak için randevulaştığı bilinmektedir. Muhsin Yazıcıoğlu muhtemelen Emniyet içinde FETÖ'cü çetenin kurduğu 'Gladio' tipi bir örgütlenmeyi çözmüştü ve bunu önce Dink ailesi sonra da devletin en üst makamlarıyla paylaşmak üzereydi."

O HASSASİYET ARAŞTIRILMALI
Raporda, Yazıcıoğlu'nun düştüğü helikopterin parçalarını sökenler arasında bulunan Aydın Özsıcak ve Davut Uçum'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'teki oteline baskın yapanlar arasında olmalarının da hassasiyetle araştırılması gerektiği belirtildi.

Kaynak: Yenişafak

Zalimlik! Ayaklarını bağlayıp, 10 köpeğe parçalattılarDenizli'nin Buldan ilçesinde ava giden bir grup genç, tüfekle vurup, yaraladıkları yavru domuzu arka ayaklarını bağlayıp köpek sürüsüne parçalattı. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine kimlikleri belirlenen 4 avcıya toplam 17 bin 561 lira ceza kesildi. "Hayvana can çekiştirmeyin, öldürün hayvanı" denildiği duyulan görüntülerde, avcıların domuzun köpekler tarafından parçalanmasını gülerek izlediği görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet