Gündem Murat Kurum'dan 'Mal varlığını açıklayacak mısınız?' sorusuna yanıt

Murat Kurum'dan 'Mal varlığını açıklayacak mısınız?' sorusuna yanıt

22.02.2024 - 17:42 | Son Güncellenme:

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Beşiktaş'ta düzenlenen 'İstanbul'u büyüten kadınlar' programına katıldı.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Beşiktaş'ta düzenlenen 'İstanbul'u büyüten kadınlar' programına katıldı. Program sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kurum, kendisine yöneltilen mal varlığını açıklayacak mısınız? sorusuna "Biz mal varlığımızı zaten düzenli veriyoruz. Bakanlık görevi yaptığımız için görev kapsamında mal varlığımıza ilişkin bilgileri düzenli olarak bildiriyoruz. Resmi olarak da mal varlığımız kayıtlardadır. Açıklamakta da hiçbir sıkıntı yok. Siz ne zaman istiyorsanız, o zaman açıklarız" şeklinde cevap verdi.

Haberin Devamı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Beşiktaş'ta düzenlenen 'İstanbul'u büyüten kadınlar' programına katıldı. Kurum, program sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sokak hayvanlarıyla ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Kurum, “Sahipsiz hayvanlarımızla alakalı projemizi biliyorsunuz. Şu an İstanbul'un sokaklarındaki korkuyu ve endişeyi giderecek proje için 39 ilçemizde hayvanlarımızın orada bakımlarının yapılabileceği, aşılama, tedavi işlemlerinin yapılabileceği yine aynı şekilde kısırlaşma sürecini birebir takip edebileceğimiz hayvan bakım merkezlerimizi 39 ilçemize kazandıracağız. Bu işi kontrol altına almamız lazım. Her işte olduğu gibi sahipsiz sokak hayvanlarıyla da ilgili maalesef herhangi bir iradeyi CHP'li Büyükşehir Belediye'sinin atmadığını görüyoruz. Sokaktaki korku ve endişeyi de hep birlikte yaşıyoruz. Dolayısıyla oradaki sahipsiz hayvanlarımıza bu hayvan barınaklarında bakarken bu problemi çözmek adına da kontrol altına almış olacağız. Bu durumu öncelikle kontrol altına almamız gerekiyor. Belki de bu durum bir iki sene sonra müdahale edemeyeceğimiz bir hale gelecek. Dolayısıyla bir taraftan bu süreci yöneteceğiz, bir taraftan da sokaktaki güveni tesis edeceğiz. Buna ilişkin de 1 Nisan itibariyle projemizi hayata geçiriyor olacağız" dedi.

Haberin Devamı

“MAL VARLIĞIMI AÇIKLARIM"

Siz de mal varlığınızı açıklamayı düşünür müsünüz? sorusunu yanıtlayan Kurum, “Tabii ki düşünürüm. Biz mal varlığımızı zaten düzenli veriyoruz. Bakanlık görevi yaptığımız için görev kapsamında mal varlığımıza ilişkin bilgileri düzenli olarak bildiriyoruz. Resmi olarak da mal varlığımız kayıtlardadır. Açıklamakta da hiçbir sıkıntı yok. Siz ne zaman istiyorsanız, o zaman açıklarız" diye konuştu.

“VATANDAŞIMIZIN NE SORUNU NE PROBLEMİ VARSA BİZ ONU ÇÖZEN TARAFTA OLACAĞIZ"

Kentsel dönüşüm mağdurları ile ilgili kendisine yöneltilen soruyu cevaplayan Kurum, “Vatandaşımıza 100 bin lira kentsel dönüşüm, taşınma ve kira yardımı vereceğiz. Hem de 100 bin kiralık konut yapacağımızı biliyorsunuz, açıklamıştık. Kiralık konutta da hedefimiz, kentsel dönüşüme girmiş vatandaşlarımızın yapmış olduğumuz bu kiralık konutlarda desantralizasyonunu sağlayarak bir taraftan kentsel dönüşümü yapacağız bir taraftan da vatandaşlarımızın yapmış olduğumuz kiralık konutlarda ikametini sağlayacağız. Bu konutlar uygun fiyatlarla vatandaşlarımıza kiralanacak. Hiçbir şekilde satılmayacak. Dolayısıyla İstanbul genelinde de bu konutlarla birlikte kira fiyatlarının düşmesine de destek olmuş olacağız. Biz vatandaşımızın ne sorunu ne problemi varsa biz onu çözen tarafta olacağız. Bakanlık sürecinde de biz bu anlayışla çalıştık. Bu gerçekle yaşamak, bu gerçekle ilgili de irade ortaya koymak zorundayız. CHP'li İBB yönetiminin yaptığı gibi 650 bin konut yapmaya ne gerek var? Gibi bir söylem içerisinde olmayacağız. İstanbul depremi bir gerçek. Bir gerçek varken İstanbul'da 650 bin konut yapılmaması gibi talihsiz bir açıklamayı biz açıkçası kabullenemiyoruz" dedi.

Haberin Devamı

Murat Kurumdan Mal varlığını açıklayacak mısınız sorusuna yanıt

BEŞİKTAŞ’TA VATANDAŞLAR TARAFINDAN İLGİYLE KARŞILANDI

Haberin Devamı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Beşiktaş'ta Ortaköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Ziyaretleri sırasında Kurum’a İstanbul Milletvekili Derya Ayaydın, Cumhur İttifakı Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Serkan Toper ve beraberindeki heyet eşlik etti. Ortaköy esnafı Kurum’u “En büyük başkan bizim başkan’’, "Bu işi bir tek siz yaparsınız, başka kimse yapmaz”, “İstanbul muradına erecek” sözleriyle ve alkışlarla karşıladı.

Ozan Nihat isimli sanatçının Murat Kurum için yazdığı “Başkanım geldi buraya, aramızda Murat Kurum. Hoş geldin Beşiktaş’a, ayağın değmesin taşa. Selam verdin esnaf kardeşe, aramızda Murat Kurum” şeklindeki dörtlüğe çevredekiler alkışlarla eşlik etti. Vatandaşlar, şimdiye kadar kimsenin ziyaretlerine gelmediğini belirterek, Kurum’a teşekkür etti. Bir esnaf ise Kurum’a “Murat Kurum gelecek, İstanbul rahata kavuşacak” diyerek desteğini belirtti.

Emre Fırat isimli vatandaş kendi yazıp söylediği “İstanbul’un Muradı” isimli şarkıyı Murat Kurum’a dinletti. Kurum, şarkıyı beğendiğini söyleyerek, çalışmalarında kullanacağını ifade etti. Bakanlık döneminde yaptığı hizmetlerden dolayı Kurum’a teşekkür eden bir başka esnaf ise, “Ağrı’da millet bahçesine gittim. Gerçekten çok güzel. Orada yapılan konutlarda yaşamak isterdim. İşimiz burada olduğu için İstanbul’dayız ama çok beğendim” diyerek memnuniyetini dile getirdi.
Ziyaretleri sırasında ilgi gören Kurum, vatandaşlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi. AK Parti ve MHP’nin seçim stantlarını da ziyaret Kurum, parti üyeleriyle sohbet ettikten sonra alandan ayrıldı.