Gündem Muzaffer Kuşhan, 3 ay sonra cezaevinden çıktı

Muzaffer Kuşhan, 3 ay sonra cezaevinden çıktı

06.09.2016 - 10:19 | Son Güncellenme:

19 yaşındaki Dila Kurt’un zayıflama kliniğinde ölümüyle ilgili ‘bilinçli taksirle ölüme neden olmak’ suçundan 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası alan Muzaffer Kuşhan, OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile 3 ay yattıktan sonra cezaevinden çıktı. Kararı ‘İlahi adalet' olarak niteledi.

Muzaffer Kuşhan, 3 ay sonra cezaevinden çıktı

İstanbul Polonezköy’de Dr. Muzaffer Kuşhan’ın zayıflama kliniğinde hayatını kaybeden Dila Kurt’un ölümüyle ilgili ‘Bilinçli taksirle ölüme neden olmak’tan 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Muzaffer Kuşhan, Kanun Hükmünde Kararname ile cezaevinden sadece 3 ay yattı.

Haberin Devamı

HAVUZ BAŞINDA YIĞILDI KALDI

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Dila Kurt (19), 2008’de Dr. Kuşhan’ın Polonezköy’deki zayıflama kliniğine gitmiş, 45 günde 14 kilo vermişti. Kurt, uygulanan diyete dayanamamış ve 7 Eylül 2008’de klinikteki havuz başında hayatını kaybetmişti. Serbest kaldıktan sonra konuşan Kuşhan, “Hiçbir zaman suçlu olduğumu düşünmedim, ilahi adalet tecelli etti” dedi.

Muzaffer Kuşhan, 3 ay sonra cezaevinden çıktı

AİLE BANA SÖYLEMEDİ

Dila Kurt’un ölümünde hiçbir ihmalinin bulunmadığını tekrar eden Kuşhan, “Rahmetli kendi eceliyle öldü. Otopsi raporunda da kendisinin mevcut kronik kalp hastalığı olduğunu ve önceden kalp krizi geçirdiği yazar. Bu da bu kızcağızın daha önceden hasta olduğunu ortaya koyar. Aile medyada kızlarının daha önceden bir rahatsızlığı olmadığını söyledi. Adli tıp otopsi raporu ise tersini söylüyor. Aile bunun nasıl farkına varmadı. Farkına vardıysa bize niye söylemedi, ya da tedavi için bir kalp uzmanına götürmedi” dedi.

Haberin Devamı

BÖYLE BİR SUÇTAN KAPALI CEZAEVİ OLUR MU?

Cezaevinde kaldığı sürede açık cezaevinde kaldığını söyleyen Kuşhan’ın “Böyle bir suçtan insanı kapalı cezaevine mi alırlar” sözleri üzerine Dila Kurt’un ailesinin avukatı Murat Kaan Oral, “Teknik olarak bu mümkün değil. Bir kişinin suçu hakkında karar verildikten sonra ilk önce kapalı cezaevine gönderilir, oradaki cezası bittikten sonra açık cezaevine çıkar. Kendisinin doğrudan açık cezaevine gitmesi hukuki olarak imkansız” dedi.

FETÖ'YE BAĞLADI

Yaşananların bir kumpas olduğunu iddia eden ve ilahi adaletin tecelli ettiğini savunan Kuşhan ”Bu FETÖ’cüler herkese kumpas kurdu. Bana da kurdular fakat ilahi adalet bunu kabul etmedi. Kabul etmeyince de bu kanun çıktı. Ben de cezaevinde sadece 3 ay yattım. Bu 3 ayın 14 günü izinle geçti. İçeride geçirdiğim süreçte hapishanede gibi hissetmedim. Dinlenmek için boş vakit gibiydi. Kitap bile yazdım.”

'YİNE AÇIYORUM'

“10 Eylül’de Polonezköy’deki sağlık kampımı 4 yıldızlı otel olarak hizmete açacağız. Kimseye özel olarak zayıflamaları için program hazırlamayacağız. Ama her otelin diyet menüleri vardır. Bizde de olacak. Müşteri bu menüleri kullanmak isterse kullanma diyemeyiz. Bunun dışında otelin yürüyüş yolu ve spor salonları var. Yine bunları kullanıp, kilo veriyorlarsa benim bir müdahale hakkım olamaz.” (Gazetevatan)