Geri Dön

Naçizane Nedir? Tdk'ya Göre Naçizane Kelimesinin Anlamı Nedir?

Naçizane kelimesini çevremizden oldukça sık duymaktayız. Son zamanlarda naçizane kelimesinin anlamını merak edenlerin sayısı bir hayli fazladır. Bundan dolayı naçizane kelimesinin anlamı internetten sıkça araştırılıyor. Naçizane kelimesi gündelik hayatta sohbet esnasında da kullandığımız bir kelimedir. Peki, naçizane kelimesinin anlamını hiç merak ettiniz mi? Naçizane nedir? TDK'ya göre naçizane kelimesinin anlamı nedir? Sizler için bu soruların cevaplarını derledik.

Naçizane Nedir? Tdk'ya Göre Naçizane Kelimesinin Anlamı Nedir?

Naçizane kelimesi Farsça bir kelimedir. Dilimize Farsçadan geçmiştir. Ayrıca Naçizane kelimesinin TDK sözlüklerinde de anlamına yer verilmiştir.

Naçizane Kelimesinin Sözlük Anlamı Nedir?

1.Çok önemsiz bir şey olarak.

2. Önemsiz bir şey.

TDK'ya Göre Naçizane Kelimesinin Anlamı Nedir?

Dilimize Farsçadan geçmiş naçizane kelimesinin TDK sözlüklerinde de anlamına yer verilmiştir. TDK'ya göre naçizane kelimesinin iki anlamı bulunuyor. Naçizane TDK sözlüğünde haddi olmayarak anlamındadır. Bir diğer anlamı ise çok küçük, önemsiz bir şey olarak anlamındadır. Naçizane kelimesi için TDK sözlüğü örnek bir cümle de belirtilmiştir.

 İşte o örnek naçizane cümlesi;

"Bunun için sizlere naçizane bir tavsiyem olacak." - Tarık Buğra

 

Ekvator Ginesi'nin Bata şehrinde 4 büyük patlama gerçekleştiOrta Afrika ülkesi Ekvator Ginesi'nin en büyük şehirlerinden Bata'da 4 büyük patlama meydana geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet