Geri Dön

Nafaka için 100 imza

Nafakanın kaldırılması ya da kısıtlanmasıyla ilgili tartışmalarının yeniden gündeme gelmesinin boşanan kadınları zor durumda bırakacağını belirten Nafaka Hakkı Kadın Platformu, imza kampanyası başlattı.

Nafaka için 100 imza

Ünlü isimlerin de destek verdiği kampanyayla ilgili yapılan açıklamada sadece nafaka hakkının değil, kadınların boşanma ve miras dahil olmak üzere tüm kazanılmış haklarının da tehlike altında olduğu vurgulandı. Nafaka hakkının geri alınması, değiştirilmesi veya sınırlandırılmasının kadınların güçsüzleştireceğine dikkat çekilen açıklamada, şöyle denildi: “Tüm devlet otoritelerini ve siyasetçileri, kadınların kazanılmış haklarına saygı duymaya davet ediyoruz. Tek seçenek olarak evlilik sunulduğu için meslek sahibi olamamış veya meslek sahibi olsa dahi çalışmasına izin verilmediği ve/veya evin tüm yükü üzerine bırakıldığı için mesleğini icra edememiş kadınların hayata tutunmasına olanak veren yoksulluk nafakasını sınırlama girişimlerinden uzak durmaya çağırıyoruz.”

Ünlülerden destek

Açıklamayı imzalayan 100 kadın arasında oyuncular Müjde Ar, Zuhal Olcay, Özge Özpirinçci, Hazal Kaya, hukukçu Kezban Hatami, iş insanı Ümit Boyner, müzisyen Leman Sam ve DİSK Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu gibi isimler de yer aldı.

Nafaka için 100 imza

Sahiplerinin 'silah' olarak kullandığı 'Pitbull'lar, ölesiye kadar kafeste tutuluyorMANİSA'da sahipleri tarafından gerçekleştirilen gasp, hırsızlık, darp gibi olaylarda 'silah' olarak kullanılan pitbull cinsi köpekler, el koyulduktan sonra götürüldükleri hayvan bakımevinde, ölesiye kadar kafeste tutuluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet