Geri Dön

Ne istediniz?

Antalya’nın en işlek caddelerindeki heykelleri kırdılar ve heykellerin yüzlerini spreyle boyadılar!

Ne istediniz?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin işlek caddelerinden Atatürk ve Işıklar’ı 2010 yılında yeniden düzenledi. Düzenleme kapsamında Işıklar Caddesi’ne sokak müzisyenlerinin heykelleri, Atatürk Caddesi’ne ise ‘Romalılar Antalya’da temalı heykeller yerleştirildi. Turistlerin yanlarında durup fotoğraf çektirdiği heykellere zarar verildi. ‘Lidya Bank’tan elbisesini açarak para bekleyen Romalı heykelinin kucak kısmını çöple dolduranlar, bazı heykellerin de yüzlerini sprey boyayla boyadı. İki caddenin ortasında duran saksafon çalan insan heykeli tamamen parçalanırken, sokak müzisyenlerinin enstrümanlarına zarar verildi.

Cehalet, vandalizm

Haşim İşcan Mahalle Muhtarı Halil Ay, “Buradaki heykeller turistlerin ilgisini çekiyordu. Caddelerimizi zenginleştiriyordu. Kendini bilmez kişiler heykelleri kırdı, kollarını parçaladı. Belediye ne kadar önlem aldıysa yine de zarar verdiler. Neden zarar verdiler anlamıyorum” dedi. Mahallede yaşayan Osman Tekbaş da sanata önem vermeyen toplumların gelişemeyeceğini belirterek, “Sanatın ne olduğunu bilmeyenler heykelleri kırar” diye konuştu. Bir esnaf da iş yerinin önünde keman çalan heykelin yayını neden kırdıklarını anlamadığını kaydederek, “Çubuğunu gece söküp götürmüşler. Ne yapacaklar bilmem, çünkü para da etmez” dedi. ? HASAN DEMİRBAŞ DHA

Ne istediniz

ABD'de sahile yaklaşan köpek balığı sürüsü böyle görüntülendiABD'de Singer Island sahiline yakın mesafede toplanan onlarca siyah uçlu resif köpek balığı görenleri korkuttu. Sahile yaklaşan onlarca köpek balığı sürüsü drone ile görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet