Geri Dön
GündemNecatigil Şiir Ödülü küçük İskender’e

Necatigil Şiir Ödülü küçük İskender’e

13 Aralık 1979’da hayatını kaybeden Behçet Necatigil’in anısına 1980 yılından bu yana ailesi tarafından verilen Necatigil Şiir Ödülü, 2017 yılında oy birliğiyle küçük İskender’in ‘Mayıs Giremez’ adlı kitabına sunulacak.

Necatigil Şiir Ödülü küçük İskender’e

6 Nisan’da toplanan seçiciler kurulu, ödüle ilişkin şu açıklamayı yaptı: “küçük İskender, ilk kitabı ‘Gözlerim Sığmıyor

Yüzüme’den başlayarak günümüz şiirine yeni bir söyleyiş, yeni bir soluk kazandırdı. Çağdaş Türk şiirinin birikimlerini dilde ve anlatımda yeni yaklaşımlarla zenginleştirdi. Günümüz toplumunun farklı kesimlerinin yaşam kültürlerini şiir diline taşıdı. ‘Mayıs Giremez’, küçük İskender’in 30 yıllık şiir birikiminin parlak bir örneği olmasının yanında, günümüz şiirini yücelten özellikleriyle de ödüle değer bulundu.” 2017 yılı seçiciler kurulunda Eray Canberk, Cevat Çapan, Refik Durbaş, Turgay Fişekçi ve Doğan Hızlan yer aldılar. Ödül töreni 13 Nisan’da saat 18.30’da Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı’nın katkılarıyla vakfın Ortaköy tesislerindeki Hamdi Saver Salonu’nda yapılacak.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Akılalmaz soygun! Silahla geldiler 70 saniyede tüm dükkanı boşalttılarİstanbul Esenler'de dün gece akılalmaz bir soygun yaşandı. CNN TÜRK ekibinden Burçak Bozkuş ve Alper Öztürk’ün özel haberine göre, trafiğe kapalı Davutpaşa caddesine araçlarıyla gelen 4 kişi bir teknoloji mağazasındaki tüm ürünleri çalıp kayıplara karıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler