Geri Dön

Niye iki ay önce bu karar çıkmadı

Balyoz davası kapsamında 236 sanık tahliye sevinci yaşarken, Mamak Askeri Cezaevi’nde geçirdiği beyin kanamasından kısa bir süre sonra 1 Mayıs günü yaşamını yitiren Kurmay Albay Murat Özenalp’in eşi Sema Özenalp, tahliyeleri televizyondan izlemek zorunda kaldı.

Özenalp, duygularını Milliyet’e, “3 yıldır beklediğimiz gün bugündü. Çok çok sevindim ama bir yandan da çok sinirliyim. Niye iki ay önce bu karar çıkmadı. Neyi gördüler de karar verildi” ifadeleriyle anlattı.

‘Çok öfkeliyim’
50 gün önce tutulduğu cezaevinde yaşamını yitiren Murat Özenalp’in ailesi buruk bir sevinç yaşadı. Tahliye kararını Milli Savunma Bakanlığı lojmanlarındaki evinde alan Özenalp’in eşi Sema Özenalp, Milliyet’e şunları anlattı:
“Çok sevindik. 3 yıldır beklediğimiz gün bugündü. Oradaki insanlar biz orada olduğumuz için değil, dostumuz olduğu için üzgündük. Bugünü bekliyorduk. Çok çok sevindim. Ama bir yanımız çok buruk. Çok sinirliyim. Yeni ne oldu da bu karar çıktı? Başbakan kumpas dedi, hiçbir şey olmadı. TÜBİTAK, 5 No’lu Harddisk sahte dedi. Hiçbir şey olmadı. Şu anda hiçbir şey olmadı ama tahliye kararı verildi. Hiçbir şey olmadığı halde tahliye kararı çıktı. Buna çok öfkeliyim. Niye bu iki ay önce olmadı? Arkadaşlarımın mutluluğunu bozmamak için Anayasa Mahkemesi önüne dahi gitmedik. Ben oraya gitseydim biraz daha buruk olacaktılar. Ben çok çok seviniyorum. Ama 3 ay önce olsaydı daha farklı bir anlamı olurdu. Bunu, kendi adıma çocuklarım adına söylüyorum. En kısa zamanda, bir an önce Balyoz davasının Türkiye’nin gündeminden düşmesini, bizim hayatımızdan çıkmasını istiyorum.”

Zemini kayan binada oturanların taşınma işlemi sürüyorİZMİR'in Bayraklı ilçesinde, zeminindeki kayma nedeniyle tahliyesine karar verilen 22 daireli Çiğdem Apartmanı'nın boşaltılmasına karar verilmesinin ardından, apartman sakinlerinde taşınma telaşı başladı. Gönderilen tebligat sonrasında evi 15 gün içinde boşaltmaları istenen apartman sakinlerinden Şöhret Moğol, 25 senedir aynı apartmanda oturduğunu belirterek, Müteahhitlerle görüşülüyordu, zaten yıktıracaktık binayı. Ancak bu şekilde olması herkesi mağdur etti dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber