Geri Dön

Nuri Bilge Ceylan yedinci kez Cannes’da

Nuri Bilge Ceylan yedinci kez Cannes’da

Altın Palmiye Ödüllü yarışma programını geçen hafta açıklayan Cannes Film Festivali, dün aralarında Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi ‘Ahlat Ağacı’nın da olduğu üç yeni yarışma filmini seçkisine ekledi. ‘Ahlat Ağacı’, kısa filmi ‘Koza’yla 1995 yılında Cannes’a seçilen Ceylan’ın sırasıyla ‘Uzak’, ‘İklimler’, ‘Üç Maymun’, ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’ ve Altın Palmiye ödüllü ‘Kış Uykusu’nun ardından festivalde yarışan yedinci filmi olacak.

Oyuncu kadrosunda Murat Cemcir ve Hazar Ergüçlü’nün yer aldığı film, kitap bastırmak için köyüne dönen ve babasının borçlarıyla karşılaşan bir oğul üzerinden bir baba-oğul ilişkisine bakıyor. Cannes Film Festivali, yarışmasına ‘Ahlat Ağacı’nın yanı sıra Fransız yönetmen Yann Gonzales’in yeni filmi ‘Un couteau dans le coeur’ü ve Kazak yönetmen Sergei Dvortsevoy’un yönettiği ‘Ayka’yı da ekledi. ‘Melankoli’ Cannes yarışmasındayken Adolf Hitler’le ilgili sözleri nedeniyle yedi yıl önce festivalde ‘istenmeyen insan’ ilan edilen Lars von Trier’in festivale dönüşünü ise ‘The House Jack Built’, yarışma dışı bölümde yapacak. Terry Gilliam’ın yönettiği ‘The Man Who Killed Don Quixote’ ise festivalde yarışma dışı gösterilecek. 71. Cannes Film Festivali, bu yıl 8-19 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek.
- KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Önce dövdüler sonra kaçırdılar! Feci dayak kameradaBursa'da bir kişi alacak verecek meselesi yüzünden bir yıkama istasyonunda kameraların önünde feci şekilde dövüldü, sonra kaçırıldı. Arabaya bindirilen kişi kurtulmak için seyir halindeki araçtan atladı ancak arkadan gelen başka bir aracın altında kalarak ağır yaralandı. Darp ve kaçırma anları kameraya yansırken, polis geniş çaplı soruşturma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber