Geri Dön
GündemO baba konuştu: 'Eşim kızlarımı öldürünce...'

O baba konuştu: 'Eşim kızlarımı öldürünce...'

Diyarbakır'da aile boyu cinnet geride 3 ölü bir katil zanlısı baba bıraktı. Gözaltına alınan baba: "Eşim iki kızımı silahla öldürünce ben de onun boğazını kestim"

O baba konuştu: 'Eşim kızlarımı öldürünce...'

Diyarbakır'da bayram arifesinde aile faciası yaşandı. Anne ve iki kızı evde çıkan kavgada öldürüldü. Polise teslim olan baba Sadık Toprak, "Kızım 50 lira bayram harçlığı isteyince eşimle tartıştılar. Karım, adına kayıtlı tüfekle kızları öldürdü. Beni de vurmak isteyince silah tutukluluk yaptı. Ben de öfkeme hakim olmayarak bıçakla boğazını kestim" dedi.

Diyarbakır merkez Kayapınar İlçesi Öz Tekin Sitesi A Blok'ta oturan Toprak Ailesi fertleri arasında çıkan kavgada ortalık kan gölüne döndü. İddiaya göre Acil Tıp Teknisyenliği bölümünde okuyan 18 yaşındaki Havva Toprak, anne ve babasından bayram alışverişi için 50 lira harçlık isteyince kavga çıktı.

Kavganın ardından Havva ile 20 yaşındaki ablası Kevser pompalı tüfekle; anneleri Adalet Toprak (44) ise boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulundu.

Olaydan sonra akrabaları ve polisi arayan baba Sadık Toprak (51), "Kızım annesinden 50 lira isteyince aralarında tartışma çıktı. Eşim, adına kayıtlı tüfekle iki kızı öldürdü. Bana da ateş etmek istedi. Silah tutukluk yapınca mutfaktan bıçak alıp boğazını kestim" dedi. Emekli olduktan sonra emlakçılık yaptığı belirtilen Sadık Toprak gözaltına alındı.

Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından anne ve 2 kızının cansız bedeni komşuların şaşkın bakışları arasında otopsi için morga kaldırıldı. Soruşturma kapsamında ele geçirilen pompalı tüfek parmak izi tespiti ve inceleme için polis kriminal laboratuvarına gönderildi.

Sinir krizi geçiren bazı aile fertleri gazetecilere saldırırken, ailenin 4 küçük çocuğuna yakınları sahip çıktı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İzmir'de 'Engelleri Birlikte Aştık' buluşması! Erdoğan: 62 bin 337 atama yaparak rekor kırdıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Engelli kardeşlerimizle ilgili ön yargıları kırdığımız ölçüde onların önündeki engelleri kaldırabiliriz. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak milletimden engellilerimiz konusunda daha fazla hassasiyeti ve dayanışma bekliyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Şimdiye kadar 62 bin 337 engelli ataması yaparak bu alanda rekor üstüne rekor kırdık. Halihazırda toplam kamu çalışanları içinde engellilerin oranı yüzde 2’ye yaklaşmıştır. İnşallah önümüzdeki dönemde bu sayının aratacağına inanıyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler