Geri Dön
GündemÖcalan’ın 1979’da Kobani’de kaldığı ev bombalandı

Öcalan’ın 1979’da Kobani’de kaldığı ev bombalandı

Terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın Şanlıurfa’dan Suriye’ye kaçtığı 1979 yılında Kobani’de (Ayn El Arab) bir süre kaldığı ev, SİHA tarafından bombalandı.

Öcalan’ın 1979’da Kobani’de kaldığı ev bombalandı

NAMIK DURUKAN Ankara- Kobani kırsalında birden çok DSG/YPG noktası, SİHA ile vuruldu. TSK’ya ait olduğu ileri sürülen SİHA’ların Kobani’ye bağlı Elpelur köyünde Öcalan’ın 42 yıl önce Şanlıurfa’dan Suriye’ye geçtikten sonra kaldığı evi de hedef aldığı belirtildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, önceki akşam da TSK topçuları, terör örgütü PKK’nın Suriye yapılanması YPG kontrolündeki Kobani’nin batısına yönelik kara bombardımanı düzenledi.

Şuyuh Tahtani bölgesine yönelik top ve havan saldırısında birçok YPG noktası hedef alındı.

14 yaşındaki 2 çocuktan haber alınamıyorAksaray'ın Ortaköy ilçesinde, akşam saatlerinde gezmek için evlerinden çıkan Muhammet Sevim (14) ile aynı yaştaki arkadaşı Ahmet Bektik'ten haber alınamıyor. Çocukların bisikleti ve kıyafetlerinin Bozkır Baraj Göleti kenarında bulunması üzerine AFAD'a bağlı dalgıçlar su altında, jandarma ve köylüler de barajın çevresindeki arazide iki çocuğun bulunması için arama çalışması başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet