Geri Dön

Ogeday Girişken kimdir? Bir Litre Gözyaşı dizisinin Teoman'ı Ogeday Girişken

Ogeday Girişken, Bir Litre Gözyaşı dizisinin kadrosuna katıldı. Survivor şampiyonu olan Ogeday Girişken Bir Litre Gözyaşı dizisinde Teoman karakterine hayat verecek. Peki Ogeday Girişken kimdir?

Ogeday Girişken kimdir? Bir Litre Gözyaşı dizisinin Teoman'ı Ogeday Girişken

Ogeday Girişken, bu akşam ekrana gelecek olan Bir Litre Gözyaşı dizisinin kadrosuna dahil oluyor. Survivor şampiyonları arasında yer alan Ogeday Girişken, Fenerbahçe kürek takımında oynayan Ogeday Girişken Survivor şampiyonu olduktan sonra ilk kez Bir Litre Gözyaşı dizisi ile ekrana geri dönecek. Peki Bir Litre Gözyaşı dizisinin Teoman'ı Ogeday Girişken kimdir?

OGEDAY GİRİŞKEN KİMDİR?

Ogeday Girişken, 1992 yılında İstanbul'da doğmuştur. Eğitimini Marmara Üniversitesi BESYO’da tamamlamıştır. Fenerbahçe kürek takımında lisanslı sporcu olan Ogeday, ülkemizi milli formayla temsil ediyor.

Litvanya'da yapılan U-23 Dünya Kürek Şampiyonası'nda Milli takım adına mücadele eden kürekçi Ogeday Girişken şampiyonayı 8. sırada tamamladı.

Kürek sporu içine girince “bana en yakın sporun bu olduğunu anladım” diyen Girişken, karşılaştığı zorlulukları “Ellerimiz çok acıyordu, su topluyordu, nasır bağlıyordu. Vücudumuzda çalışmayan kaslar, bu spor ile çalışmaya başlayınca ilk başta yürüyemez hale geldik.” sözleriyle dile getirdi. Kamplardan ötürü sosyal hayatının minimize olduğunu söyleyen Girişken, kürek sporunda önemli olan “kuvvetli çekmek” değil, aynı zamanda balans, teknik ve mental desteğinin çok önemli olduğunu söyledi.

Türkiye'nin yardım uçağı Madrid'e iniş yaptıCorona virüs ile mücadele kapsamında Türkiye'den İspanya'ya gönderilen sağlık malzemelerini taşıyan TSK'ya ait uçak Madrid'e iniş yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber