Geri Dön

ÖGG sınav sonuçları açıklandı! Sınav sonuç sorgulama

83 Özel Güvenlik Sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş bitti. Sabahtan bu yana adaylar "ÖGG sonuçları açıklandı mı? sorusunu yöneltti. ÖGG sınav sonuçları EGM tarafından açıklandı. İşte EGM -ÖGG sınav sonuçları sorgulama linki...

ÖGG sınav sonuçları açıklandı! Sınav sonuç sorgulama

Bugün 83. ÖGG adayları için büyük gündü. Adayların her biri sabahın ilk ışıklarından bu yana "83. ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı?" sorusuna cevap aradı. 

ÖGG SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı ÖGG sınav sonuçlarının 13 Eylül'de açıklanacağını duyurmuştu. ÖGG sınav sonuçları bugün açıklandı.

83. ÖGG SINAV SONUÇLARI

NASIL ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLUNUR?

Özel Güvenlik Görevlisi olabilmek için Emniyet Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği ÖGG sınavından en az 60 puan almak gerekiyor. Düzenlenen bu sınava adayların giriş hakkı 4'tür. Her bir sınav için ayrı sınav ücreti yatırılır. Ayrıca özel güvenlik olurken silahlı ya da silahsız olarak seçim yapmanız gerekir. Silahlı ve silahsız Güvenlik Görevlisi olmak için aranan şartlar ve adaylardan istenilen belgeler farklıdır. Ayrıca Silahlı temel eğitim süresi 120 saattir. 15 gün temel dersler+ 3 gün silah dersi ( 2 gün teorik eğitim ve 1 gün poligonda 25 mermi atış eğitimi) olmak üzere toplam 18 iş günüdür. Silahsız temel eğitim alanlar 100 saattir. (15 gün) Eğitimlere katılmak mecburidir. Mazeretsiz %10 D/S (100 saatin 10 saati), mazeretli %30 D/S (100 saatin 10 saati) devamsızlık hakkınız mevcuttur.

Bolu'da yangın! Diğer evlere de sıçradıBolu'da merkeze bağlı Kuzfındık köyünde bir evde çıkan ve çevredeki evlere sıçrayan yangına müdahale edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber