Geri Dön
GündemÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Özel Güvenlik Görevlisi sınavı 21 Haziran'da gerçekleşti. Bugün sınavın soru ve cevapları yayımlandı. Adaylar soru ve cevapların ardından sonuca dair bir çıkarım elde etseler de sonuç tarihi sabırsızlıkla bekleniyor. Şu sıralar en çok yöneltilen soru ise 'ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?' şeklinde.

ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Her yıl belirli dönemlerde ÖGG sınavı yapılıyor. Haziran ayında bu sınavın 87'ncisi gerçekleşti. Sınavın ardından iki gün geçerken bugün soru ve cevaplar Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından adayların erişimine açıldı. Soru ve cevapar sonrası şimdi merak edilen konu sonuç tarihleri... Peki ÖGG sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖGG SIVANI SONUÇLARI HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK?

ÖGG 87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Eğitimi sınav talimatına göre sonuçlar '10 Temmuz 2020 Cuma günü' adayların erişimine açılacaktır.

SINAV DEĞERLENDİRME, YAZILI SINAV SORULARINA VE YAZILI SINAV SONUCUNA İTİRAZ:

Yazılı sınav sorularına veya yazılı sınav sonucuna itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.

Adaylar, banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini ÖGNET’e yapacaktır.

Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

Adaylar, sınav sonuçları ve yazılı sınav itiraz sonuçlarını Başkanlığımızın“www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak öğrenebileceklerdir. Ayrıca Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web sitesinden de ilan edilecektir.

Yapılan sınavla ilgili sınav soruları, cevap anahtarları, sınav sonucu, itiraz sonuçları ve sınavla ilgili talimatlar Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web sitesinde ilan edilecektir.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile ozelguvenlik@egm.gov.tr adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum sınav salonlarında gözetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır.

Bebek sahilde demirli lüks teknede yangınİstanbul Bebek sahilinde bulunan demirli lüks bir teknede yangın çıktı. Çevrede paniğe neden olan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet