Geri Dön
GündemOğlunu 15 büyükbaş karşılığında öldürtmüş

Oğlunu 15 büyükbaş karşılığında öldürtmüş

Kütahya’da 2001'de Porsuk Çayı yakınında Bedrettin Çeri’nin (25) başından ve göğsünden vurulmuş halde cesedi bulundu.

Oğlunu 15 büyükbaş karşılığında öldürtmüş

ELİF ALTIN İstanbul - Cinayet dosyası faili meçhul olarak kaldı. Ancak 20 yıl sonra soruşturma savcısı zamanaşımına çok az bir süre kala dosyayı yeniden ele aldı. Savcı önce aile bireylerinin yeniden ifadesine başvurarak dosyanın zamanaşımının kesilmesini sağladı. Sonra Çeri’nin yakınlarının telefonlarının dinlenmesini sağladı. İfadeleri alındıktan sonra paniğe kapılan aile bireyleri telefonla birbirlerini arayarak 20 yıl önce işlenen cinayetle ilgili konuşmaya başladı.

21 YIL SONRA YARGI

Telefon konuşmaları sonrası da baba Bedrettin Çeri'nin, babası Salim Çeri (69) ve babasının dünürü Ahmet Demir’in (66) azmettirmesiyle 15 büyükbaş hayvan karşılığında Ramazan Özkul (50) tarafından öldürüldüğü tespit edildi. 3 şüpheli de tutuklandı

İddianamede, şüpheliler Salim Çeri ve Ahmet Demir’in fikir ve eylem birliği içinde hareket ederek maktulün öldürülmesi konusunda şüpheli Ramazan Özkul’u azmettirdikleri, şüpheli Ramazan Özkul’un da yaptıkları anlaşma doğrultusunda Bedrettin Çeri’yi öldürdüğü anlatıldı. İddianamede, şüpheliler Salim Çeri ve Ahmet Demir hakkında, “tasarlayarak kasten öldürmeye azmettirme” suçundan şüpheli Ramazan Özkul hakkında ise “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.  Özkul cinayete karşılık aileden 15 büyükbaş hayvan almış.