Geri Dön

OGM işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı şartları nedir?

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 700 işçi alımı gerçekleştirecek. Greyder Operatörü, İş Makinesi Operatörü, Traktör Operatörü, Dozer Operatörü ve Ekskavatör Operatörü görevlerinde işçi alımı yapılacak. Başvuruların nasıl yapılacağı ise merak konusu. İşte OGM başvurusu ile ilgili detaylar...

OGM işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı şartları nedir?

OGM, çeşitli illerde ve farklı pozisyonlarda işçi alımı yapılacak. Orman Genel Müdürlüğü'ne hangi illerde ve görevlerde işçi alımı yapılacağı araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki OGM 700 işçi alımı şartları nedir? Hangi illerde işçi alımı gerçekleştirilecek?

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN SAYFASINDA ŞU YER ALDI;

​"ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DAİMİ İŞÇİ ALIM İLANI

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere İş Makinesi Operatörü 200 adet, Greyder Operatörü 200 adet, Ekskavatör Operatörü 200 adet, Dozer Operatörü 60 adet ve Traktör Operatörü 40 adet olmak üzere toplamda 700 adet Belirsiz Süreli (daimi) işçi alımı yapılacaktır.

Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 04-10/08/2020 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

İlan olunur."

HANGİ İLLERDE İŞÇİ ALIMI GERÇEKLEŞTİRİLECEK?

OGM'nin Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre işçi alımı Adana, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kayseri, Konya, Kütahya, Mersin, Muğla, Sakarya, Şanlıurfa, Trabzon ve Zonguldak Bölge Müdürlüklerine gerçekleştirilecek.

Antalya'da nem oranı yüzde 70'lere ulaştıSon 75 yılın en sıcak Eylül ayını yaşayan Antalya'da hava sıcaklığı 30 derece ölçülürken, nem oranı ise yüzde 70'lere yükseldi. Şehrin üzerinde oluşan nem bulutları kenti kuşbakışı gören Tünektepe'den görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber