Geri Dön

‘Öğretmene topuklu yasağı’na soruşturma

Bakan, öğretmenlere topuklu ayakkabıyı yasakladığı iddia edilen müdür hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

‘Öğretmene topuklu yasağı’na soruşturma

Ankara Sincan’daki bir ilkokul müdürünün 10 Ocak’ta öğretmenlere gönderdiği yazıda, “Okulda koridorda yürürken sınıflardan ve alt-üst katlardan duyulacak, dersin ahengini ve çalışanların dikkatini dağıtacak şekilde ses çıkarmadan yürünmesi hususunda gereğini önemle arz ederim” ifadelerini kullandığı belirtilmişti. Okul müdürünün ayrıca öğretmenlerin topuklu ayakkabı giymelerinin “caiz” olmadığını içeren bir yazı yayımladığı da ileri sürülmüştü.

CHP’li milletvekilleri Gamze Taşçıer, Okan Gaytancıoğlu ve Sezgin Tanrıkulu, bu iddiaları soru önergesiyle TBMM gündemine taşımıştı. Önergeyi yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul müdürü hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi. Selçuk, “Ankara Valiliği’nce konuya ilişkin inceleme ve soruşturma yapılmak üzere 22 Ocak 2019 tarihli valilik oluru ile maarif müfettişlerinin görevlendirildiği ve sürecin devam ettiği belirtilmektedir” bilgisini paylaştı.

Portekiz'de ip cambazından nefes kesen gösteriBatı Süvarileri (Western Riders) olarak bilinen ip cambazlarından oluşan grup, Portekiz'in Nazare kentindeki ölüme meydan okuduğı gösteri saniye saniye görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet