Geri Dön
GündemOkullar ne zaman açılacak 2020? Bu sene okullar ne zaman kapanıyor?

Okullar ne zaman açılacak 2020? Bu sene okullar ne zaman kapanıyor?

Corona virüs nedeniyle okullar kapandı ve uzaktan eğitime geçildi. Uzaktan eğitim süreci devam ederken öğrenciler okulların açılacağı tarihi merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter'da bir açıklama yaptı. Peki okullar ne zaman açılıyor?

Okullar ne zaman açılacak 2020? Bu sene okullar ne zaman kapanıyor?

Çin'de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan corona virüs nedeniyle Türkiye'de de eğitimden ulaşıma kadar birçok alan önlem alındı. Corona virüsten dolayı uzaktan eğitime geçildi. Okulların açılacağı tarih ise merak konusu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.Peki okullar ne zaman açılıyor?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK 2020?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır. Okulların açılması demek, 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur. Her tarih için hazırlığımız tamam. Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek"

YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatili başlayacak.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
7 yaşında tüm saçları döküldü! Yapılan sürprizle hayata yeniden bağlandıDünyada güzel insanların olduğunu bir kez daha kanıtladılar! 7 yaşında tüm saçları dökülen küçük kız, annesiyle sık sık gittiği simitçide kendisi için sıradan bir gün olacağını düşünürken, dükkân sahibi karı - kocanın söyledikleriyle hayatının en güzel günlerinden birini yaşadı…

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler