Geri Dön

Okullar ne zaman açılacak? Okul açılış tarihi ertelendi mi?

Milyonlarca öğrenci uzaktan eğitimine devam ederken 21 Eylül'e de çok az bir süre kaldı. Artan koronavirüs vaka sayıları can sıkarken öğrenci ve velilerin kafalarında bir sürü soru işareti yer alıyor. Bunlardan en öenmlisi ise okulların açılacağı tarih... Peki, Okullar ne zaman açılacak? Okul açılış tarihi ertelendi mi?

Okullar ne zaman açılacak? Okul açılış tarihi ertelendi mi?

Temmuz ayında 1000'lerin altında olan vaka sayıları şu günlerce 1500'lerin üstünde seyrediyor. Hal böyle olunca vatandaşların tedirginliği de artıyor. Özellikle öğrenciler ve aileleri okulların açılış tarihine kilitlenmiş vaziyette... 21 Eylül yaklaşırken sıklıkla sorulan soru Okullar ne zaman açılacak? Okul açılış tarihi ertelendi mi? şeklinde...

21 EYLÜL'DE OKULLAR AÇILACAK MI?

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Ziya Selçuk yüz yüze eğitim konusunda yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı. 21 Eylül olarak duyurduğumuz okulların açılış tarihi kapsamında hali hazırda zaten açık olan okul öncesi öğrencilerimiz ve okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacı duyan birinci sınıf öğrencilerimizle ilk uyum haftasında 1 gün daha sonraki haftalarda ise haftada iki gün olacak şekilde başlayacağız açıklamasında bulundu. 21 Eylül'den itibaren geçecek üç haftanın ardından ise diğer kademelerde ve sınıflarda yüz yüze eğitim konusunu yeniden değerlendireceğiz açıklamasında bulundu.

OKULLAR AÇILACAK MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu açıklamayı yaptı;

"Yeni dönemde eğitim öğretime salgın şartlarını da dikkate alarak hem yüz yüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz. Buranın altını çiziyorum, ailelerin tercihine göre, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinden başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz. Bu uygulama salgının seyrine göre şehirlerimizde farklılık gösterebilecektir. Çocuklarımızın eğitim öğretim hayatlarının aksamadan devam etmesi tek gayemizdir."

Gaziantep'te TEKNOFEST kapsamında düzenlenen İHA yarışları tamamlandıAnadolu Ajansının (AA) "Global İletişim Ortağı" olduğu Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen insansız hava araçları (İHA) yarışmaları sona erdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber