Geri Dön
GündemOkullar ne zaman açılacak, tatil uzuyor mu? Bakan Ziya Selçuk'tan resmi açıklama: Okullar hangi tarihte başlayacak?

Okullar ne zaman açılacak, tatil uzuyor mu? Bakan Ziya Selçuk'tan resmi açıklama: Okullar hangi tarihte başlayacak?

Miili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından geçtiğimiz günlerde tatil açıklaması yapıldı. Beştepe'de gerçekleştirilen zirvenin ardından kararlar peş peşe açıklandı. Nisan ayında gerçekleştirilmesi beklenen ara tatil öne çekildi ve 16 Mart tarihinden itibaren tatil başladı. Peki Okullar ne zaman açılacak, kaç gün tatil yapılacak? Corona virüsü nedeniyle tatil olan okulların başlama tarihi...

Okullar ne zaman açılacak, tatil uzuyor mu? Bakan Ziya Selçuk'tan resmi açıklama: Okullar hangi tarihte başlayacak?

Okullar ne zaman açılacak? sorusunun cevabı milyonlarca öğrenci tarafından araştırılırken, Sağlık Bakanlığı Corona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara konuya ilişkin açıklama yaptı. Corna virüsü nedeniyle alınan tedbirler arasında yer alan okulların tatil olması hakkında konuşan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, 'okullar ne zaman açılacak' sorusunu şu şekilde cevapladı...

OKUL TATİLİ UZAYACAK MI?

Corona virüsü (Covid-19) tedbirleriyle ilgili soruları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN Türk ekranlarında yanıtladı. Bakan'ın konuşmasından satır başları:

*Sağlık Bakanlığı ile süreci takip ediyoruz. Bu belirsizlik rahatsız ediyor farkındayım ama bunun bir süreci var. Veriler doğrultusunda karar verilecek.

*Okulların açılmasıyla ilgili eğitimsel bir eksiğimiz yok. Yarın denilse yarın başlarız ancak bu tamamen sağlıkla ilgili bir durum. Sağlık Bakanı ile sürekli temas halindeyiz, bu hafta tekrar görüşeceğiz ve gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.

*Okullar hiç açılmasa da ona dair planımız var. Elimizde bitmiş bir paket var. Her türlü ihtimali düşünüyoruz.

*Telafi konusunda hazırlıklarımız var. Önce fiziksel ve ruhsal konuda çocuklarımızın sağlığını korumak istiyoruz, eğitimde telafiyi her şekilde tamamlayacağımızı düşünüyoruz. Burada uzaktan eğitim tümüyle yeterlidir demiyoruz tabii. Öğrencilerimiz sadece yüz yüze eğitim gördükleri konulardan sınava girecekler.

UZAKTAN EĞİTİM NEDİR?

Uzaktan Eğitim ; zamandan ve mekandan tamamen bağımsız bir şekilde öğrencinin okula gitme zorunluluğu olmaksızın mevcut var olan bilgisayar teknolojileri veya televizyon vasıtası ile tamamen sanal ortamda canlı, görüntülü, sesli olarak derslerin işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar izleyebileceği ve görüntüleyebileceği, günümüz şartlarında eğitim ve öğretimin hızla bilgisayar ortamında geçtiği akılcı, çağdaş, yenilikçi bir eğitim sistemidir.