Geri Dön
GündemOkullar ne zaman kapanacak? 2018 Okulların kapanma tarihi | e okul giriş

Okullar ne zaman kapanacak? 2018 Okulların kapanma tarihi | e okul giriş

Okullar ne zaman kapanacak? Milyonlarca öğrencinin merakla araştırdığı yaz tatili ne zaman sorusu gündemden düşmüyor. Sabırsızlıkla beklenilen o tarih Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

Okullar ne zaman kapanacak? 2018 Okulların kapanma tarihi | e okul giriş

2018 Yaz tatili tarihi merakla araştırılmaya devam ediyor. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının son ders zili ne zaman çalacak? İşte sabırsızlıkla beklenen o tarih haberimizin devamında...

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nca hazırlanan çalışma takvimine göre 18 Eylül 2017'de başlayan 2017-2018 eğitim öğretim yılı 8 Haziran 2018'de sona erecek ve öğrenciler yaz tatiline girecek.

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre 2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak.

E-OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan e-Okul hizmeti, https://e-okul.meb.gov.tr/ adresinde yer alır. İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna bu adresi yazarak erişeceğiniz giriş sayfasında idarecilerin ve velilerin girişini sağlamak üzere 2 modül olduğunu görürsünüz. Sağ tarafta bulunan modül, öğrenci ve velilerinin sisteme girişi içindir ve öğrencinin kimliğini doğrulaması için doldurulması gereken boş kutucuklar vardır.

Öğrenci TC Kimlik Numarası ve öğrenci okul numarası bu kutucuklara yazılarak sisteme girilir. Bu modül aynı zamanda öğrencilerin de sisteme girerek kayıt, nakil, pansiyon, ders seçimi, yemek gibi idari işlemleri takip edebilmelerini ve gereken işlemleri yapabilmelerini sağlar. Okul kayıtları, öğrencilerin e-Okul sisteminde kayıtlı olan bilgilerine bakılarak yapılır. Ders seçimleri de, derslerin bitiminden haziran ayının son gününe kadar, veli, sınıf rehber öğretmeni ve rehber öğretmenin bilgisi dahilinde öğrenci tarafından e-Okul sistemi üzerinden yapılır. Öğrencinin geçiş yapacağı okullar bu bilgileri sistem üzerinden birbirlerine aktarırlar.

Öğrencinin okula gitmediği ya da derse girmediği günler, öğretmenler tarafından yoklama fişine ve e-okul sistemine kaydedilir. bir gün içinde toplam ders saatinin yarısından fazla derse girmeyen öğrenciler tam gün yok kabul edilir. Her öğrencinin, mazeret bildirmeden 10 gün devamsızlık yapma hakkı vardır. Devamsızlığı toplam 45 günden fazla olan öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılırlar. Bu öğrenciler bir sonraki öğretim yılında okula devam edebilirler.

Ülkemizdeki ortaöğretim kurumlarında eğitim görürken yurt dışına giden öğrenciler, bulundukları ülkede en az 1 dönem eğitim gördükten sonra tekrar ülkeye döndüklerinde, denklikleri e-okul sistemine kaydedilir. Bu öğrenciler denklik belgelerine göre, önceki okullarına ya da aynı türdeki başka bir okula kayıt yaptırabilirler.

E-okul veli bilgilendirme sistemi, öğrenci, veli, öğretmen ve idare arasında iletişimi kolaylaştıran, işlemleri hızlandıran bir sistem olarak inşa edilmiştir. Değişen ihtiyaçlar doğrultusunda sistem sürekli gelişmeye ve değişmeye devam ederek, tarafların işbirliğine olanak verir.

E-okul takdir teşekkür hesaplama nasıl çalışıyor?

Yıl sonunun yaklaşması ile birlikte e-okul takdir teşekkür hesaplama işlemini yapmak için öğrenci ve veliler tarafından sistem daha yaygın kullanılmaya başlandı. Peki, sistem nasıl çalışıyor? Öğrencilerin sınavlarda almış oldukları puanlar düzenli olarak ilgili öğretmenler tarafından e-okul sistemine girilmektedir. Notlar girildikten sonra, yıl sonu başarı puanından ortalamaları çıkarılarak öğrencinin yıl sonu başarı puanı elde edilir. Bu puan eğer 85,00 ile 100 puan arasında ise takdir, 70,00 ile 84,99 puan arasında olursa da teşekkür alınır. Sistem tamamen onlinedır. Puan ortalamalarına göre öğrencinin yıl sonunda puan ortalaması kolayca belirlenmekte ve işlem hatalarına engel olmaktadır.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Şile'de fabrika yangınıGelen son dakika haberine göre; Şile'de bir fabrikada çıkan yangın nedeniyle olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Elektrik malzemeleri üretimi yaptığı belirtilen fabrikadaki yangına Anadolu Yakası'nda bulunan çok sayıda itfaiye ekibi müdahale ediyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner