Geri Dön
GündemÖmer Döngeloğlu kimdir, neden ve ne zaman öldü? Ömer Döngeloğlu hayatı ve eserleri...

Ömer Döngeloğlu kimdir, neden ve ne zaman öldü? Ömer Döngeloğlu hayatı ve eserleri...

Ömer Döngeloğlu hayatına dair detaylar araştırılıyor. Kanal 7 ekranından sunduğu sahur programları ile adından söz ettiren programda hayvanlara olan sevgisi ile adından söz ettiren Ömer Döngeloğlu dini konuları aktarış biçimi ve hüzünlü sesi ile geniş hayran kitlelerine ulaşmıştır. Peki Ömer Döngeloğlu kimdir, ne zaman ve neden öldü?

Ömer Döngeloğlu kimdir, neden ve ne zaman öldü? Ömer Döngeloğlu hayatı ve eserleri...

Ömer Döngeloğlu hayatı ve kariyeri hakkında blgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ramazan ayında Kanal 7'de sunduğu sahur programları ile adından söz ettiren Ömer Döngeloğlu yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını 3 Mayıs 2020 tarihinde kaybetmişti. Ramazan ayının sembol isimlerinden olan Ömer Döngeloğlu, sunduğu programda hayvanlara olan sevgisi dini konuları ekran başındaki izleyicilere aktarış biçimi ile geniş kesimlerce sevilmiş ve beğeni toplamıştır. İşte Ömer Döngeloğlu hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

ÖMER DÖNGELOĞLU KİMDİR?

Ömer Döngeloğlu (1968; Zile, Tokat - 3 Mayıs 2020, İstanbul), Türk ilahiyatçı, yazar, program yapımcısı ve sunucusu. Kanal 7 kanalında sunucusu olduğu dini programlarla tanınmaktadır. Koronavirüs nedeniyle İstanbul’da ölmüştür.

Hayatı

İlkokulu Zile Altunyurt İlkokulunda, orta eğitimini Zile İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Daha sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. İyi derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

1986–1996 yılları arasında memleketi Tokat'ta İmam-Hatiplik yaptı. Kamuda uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalıştı. İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine yıllarca araştırma, inceleme, okuma ve gezilerde bulundu.

Ölümü

Yakalandığı koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü Başakşehir Devlet Hastanesinde 3 Mayıs 2020 tarihinde ölmüştür.

Ömer Döngeloğlu’nun naaşı Edirnekapı Şehitliği'ne defnedildi.

Eserleri

Peygamberin İzinde
Allah’a Adanmış Hayatlar
Yeryüzünün Yıldızları
Sözün Miracı; DUA
Allah Resulünü Görenler
Peygamberimizin Dostları
Mus’ab bin Umeyr

Bebek sahilde demirli lüks teknede yangınİstanbul Bebek sahilinde bulunan demirli lüks bir teknede yangın çıktı. Çevrede paniğe neden olan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet