Geri Dön
GündemÖmer Dönmez kimdir, neden öldü? Ömer Dönmez biyografisi

Ömer Dönmez kimdir, neden öldü? Ömer Dönmez biyografisi

Ömer Dönmez hayatı Yeşilçam'ın Ömercik'i olarak biliniyordu. Bir döneme damga vuran çocuk oyuncu olarak hafızalarda yer edinen Ömer Dönmez 1 Şubat 2020 tarihinde yaşamını yitirdi. Yeşilçam'ın Ömercik'i Ömer Deniz kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki Ömer Dönmez kimdir, kaç yaşındaydı? Ömer Dönmez neden öldü?

Ömer Dönmez kimdir, neden öldü? Ömer Dönmez biyografisi

Yeşilçam'ın Ömercik'i olarak bilinen usta oyuncu Ömer Dönmez aslen nereli? Vatandaşlar Yeşilçam'da Ömercik karakteri ile hafızalarda yer edinen Ömer Dönmez kimdir, Ömer Dönmez neden öldü sorularına yanıt aramaya başladı. Peki Ömer Dönmez kimdir, hastalığı neydi, neden öldü? İşte merak edilen o soruların yanıtları...

ÖMER DÖNMEZ NEDEN ÖLDÜ?

Ömer Dönmez bir süredir Mide kanseri ile mücadele ediyordu. Birçok usta isimle birlikte sahne alan Yeşilçam'ın Ömercik'i Ömer Dönmez mide kanserine yenik düştü ve 1 Şubat 2020 tarihinde hayatını kaybetti.

ÖMER DÖNMEZ KİMDİR?

1959 doğumlu Ömercik ya da gerçek adıyla Ömer Dönmez, 4 yaşında kamera karşısına geçti. 60’lı ve 70’li yıllarda 40’a yakın filmde oynadı. Her oynadığı film onu biraz daha şöhrete ulaştırıyor ve ‘Ömercik’ adı başrol oyuncularının arasına yazılıyordu. Teyze kızı Ayşecik’le birlikte oynadığı ‘Yedi Cüceler ve Pamuk Prenses’i ‘Ayşecik’le Ömercik’, ‘Hayat Sevince Güzel’ gibi yapımlar onu sinemanın adı unutulmayacak çocuk yıldızları arasına sokmuştu.

Dönmez, 17 yaşındayken geçirdiği talihsiz bir kaza nedeniyle de sol gözünü kaybetmişti. Arabanın gevşeyen kelebek camı vidasını sıkmak için elindeki tornavidayla çalışırken, yukarıdaki delikten bakmak isteyince kayan tornavida gözüne saplanmıştı. Daha sonra bir süre büfecilik ve taksicilik yaptı. Ömercik en son, İkinci Bahar dizisinde bir kuruyemişçiyi canlandırmıştı.

Filmlerdeki değişmez rol arkadaşı Ayşecik olarak tanınan Zeynep Değirmencioğlu ise kuzeni oluyordu.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Gemiyi bölgeye sokmadıkMilli Savunma Bakanı Akar'dan Yunanistan'a provokasyon tepkisi geldi. Akar, "Yunanistan'daki bazı siyasiler saldırgan söylemlerle gerilimi tırmandırıyor, bunların beyhude gayretler olduğunu bilmeleri gerekiyor." dedi. Nautical Geo araştırma gemisinin Türkiye’nin kıta sahanlığını ihlal etme teşebbüsüne de değinen Akar, “Girit’in doğusu, Kıbrıs’ın güney batısında bizim deniz yetki alanımızı ihlal etmek suretiyle araştırma yapma çalışmaları var. Buna asla müsaade etmeyeceğimizi söyledik. Orada Deniz Kuvvetleri unsurlarımız gereğini yaptı ve o gemiyi söz konusu bölgeye sokmadı. Bu konuda kararlıyız, hakkımızı hukukumuzu çiğnetmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler