Geri Dön

Ömür’ün merdiven çilesi sona erdi

Çift omurilikle dünyaya gelen Ömür Aldemir’in iki yıldır öğrenimini sürdürdüğü İzmir Ödemiş Anadolu Lisesi’ne engelli asansörü yapıldı.

Ömür’ün merdiven  çilesi sona erdi

10’uncu sınıf öğrencisi Ömür 3 yaşına geldiğinde, ailesinin daha önce yaşadığı Kırıkkale’de yapılan ameliyatla iki omuriliği birleştirildi. Ömür 13 yaşına geldiğinde, aynı hastanede omuriliğindeki yanlara doğru aşırı eğrilik (skolyoz) nedeniyle bir ameliyat daha geçirdi. Kırıkkale’den Ödemiş’e taşınmalarının ardından Ömür’ün tedavisi için yardım kampanyası düzenlendi. Toplanan yardımların ardından Ömür Aldemir kalça ameliyatı oldu.

Okul merdivenlerini tekerlekli sandalyesiyle çıkması zor olduğu için, Kaymakamlık harekete geçerek okula bir asansör yapılması için ihale yaptı. Engelli asansörünün 45 gün içinde yapılmasıyla 2 yıldır arkadaşlarının yardımıyla merdivenlerden çıkan Ömür, “Bu asansörle çok rahat bir şekilde sınıfıma gidebiliyorum. Kaymakamımız Celil Ateşoğlu’na çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Acil servisin önünde araçta doğum yaptıBursa'da, doğum için gittiği hastaneye yetişemeyen hamile kadın, bebeğini, acil servisin önünde araçta dünyaya getirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet