Geri Dön

Önce Balat sonra Boğaz

Evliliklerinin 20’nci yılını kutlamak için dünya turu kapsamında çocuklarıyla Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü Hollywood yıldızları Catherina-Zeta Jones ve Michael Douglas, İstanbul’da Boğaz keyfi yaptı.

Önce Balat sonra Boğaz

Önceki gün Güney Afrika’dan İstanbul’a gelen ikili, dün sabah erken saatlerde Nişantaşı’nda konakladıkları otelden gizlice çıktı.

Balık yediler

Kendilerine eşlik eden bir koruma ve rehberle İstanbul’un tarihi semti Balat’a giden yıldız isimler, burada kısa bir tur yapıp, bir şekerci dükkanından alışveriş yaptı. Balat’ta hayranlarıyla fotoğraf da çektiren ünlü oyuncu çift, ardından İstanbul Boğazı’nı keşfetmek için Bebek’e gitti.

Bebek’teki bir restoranda baş başa balık yiyen ikili, görüntü vermemek için garsonlara perdeleri kapattırdı ve mekandan tekneyle ayrıldı.

Mekanın iskelesine yanaşan ve Sabancı Ailesi’ne ait olduğu öğrenilen motor yata önce Jones, birkaç dakika sonra ise hesabı kredi kartıyla ödeyen Douglas bindi. Çift daha sonra kısa bir Boğaz turu yaparak İstanbul’un tarihi yalılarını keşfetti.

Hollywood’un ünlü ailesi İstanbul’un tadını çıkardı

Catherine Zeta-Jones ve Michael Douglas, UNESCO’nun ‘Somut Kültürel Miras Listesi’ne dahil edilen Tarihi Balat Merkez Şekercisi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Çift buradan akide şekeri aldı. 

Önce Balat sonra Boğaz

Önce Balat sonra Boğaz

Ünlü çiftin Balat’ı gezdiği saatlerde, çocukları Dylan (19) ve Carys (16) de rehber eşliğinde Sultanahmet’te tarihi yerleri ziyaret etti.

 

Yerli sualtı robotu Kaşif göreve başladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli su altı robotu Kaşif'in, Fatih sondaj gemisinde görevine başladığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber