Geri Dön
GündemOnur Ödülleri’yle açıldı

Onur Ödülleri’yle açıldı

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından bu yıl 28. kez düzenlenen Uluslararası Ankara Film Festivali önceki akşam yapılan törenle başladı

Onur Ödülleri’yle açıldı

Türkiye’nin en köklü festivallerinden olan Ankara Uluslararası Film Festivali, MEB Şura Salonu’nda yapılan açılış töreniyle önceki gün başladı. Gecede İzzet Günay, Ahmet Say ve Oyuncular Sendikası’na Onur Ödülleri takdim edildi. Sunuculuğu Özge Uzun ve Ünsal Ünlü tarafından gerçekleştirilen gecede Kitle İletişim Ödülü’ne değer görülen Oyuncular Sendikası’na ödülü Tamer Levent verdi. Ödülü alan sendika başkanı Meltem Cumbul “Sesimizi duyurmamıza olanak verdiği için festivale çok teşekkür ederiz” dedi.

‘En güzel bakan oyuncu’

Sanat Çınarı ödülü ise Nesrin Cavadzade tarafından müzik yazarı Ahmet Say’a takdim edildi. Törenin en ilgi gören anı, Aziz Nesin Emek Ödülü’nün Hülya Koçyiğit tarafından İzzet Günay’a verilmesiydi. Koçyiğit, Günay’ın Yeşilçam’ın en güzel bakan, en yetenekli oyuncularından biri olduğunu ifade ederek bu ödülü takdim etmekten gurur duyduğunu söyledi. Festival, 30 Nisan’a kadar devam edecek.

Onur Ödülleri’yle açıldı

Bakan Kurum, yangının etkili olduğu Manavgat'ın Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulunduÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Manavgat ilçesindeki orman yangınında çok sayıda evin zarar gördüğü Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulundu.Kurum, mahallede evleri, ahırları, otomobilleri yanan, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları telef olan vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet