Geri Dön
GündemOnur Saylak kimdir? Onur Saylak'ın yer aldığı dizi ve filmler...

Onur Saylak kimdir? Onur Saylak'ın yer aldığı dizi ve filmler...

Onur Saylak kimdir? Dizi ve filmlerin aranılan yüzü olan Onur Saylak yer aldığı birçok projede adından sıkça söz ettiriyor. Son olarak Vatanım Sensin dizisinde yer alan Onur Saylak yeni projelerle ekrana gelmeye devam ediyor. Peki Onur Saylak kaç yaşında? İşte merak edilenler...

Onur Saylak kimdir? Onur Saylak'ın yer aldığı dizi ve filmler...

Vatanım Sensin dizisindeki oyunculuğu ile adından sıkça söz ettiren Onur Saylak yeni sinema ve dizi projeleriyle izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Peki Onur Saylak kimdir?

ONUR SAYLAK KİMDİR?

Onur Saylak 12 Mayıs 1977, Ankara doğumlu. Türk oyuncu ve yönetmen.

12 Mayıs 1977 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde eğitim gördü. Üniversiteden ayrılarak şansını tamamen farklı bir alan olan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde denedi. Bu arada üniversitenin tiyatro kulübüne katılarak oyunculuğa başladı (İletişim Fakültesi Tiyatro Topluluğu). Amatör tiyatro oyunlarında yer aldı. Bundan sonra hayatının geri kalanını aktör olarak sürdürmeye karar verdi ve Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı. Hemen kabul gördü ve kendini tamamen oyunculuğa odakladı.

Bilkent Üniversitesi’nde eğitim gördüğü süre boyunca Ankara Devlet Tiyatrolarında Getto ve Üç Kuruşluk Opera oyunlarında, ve Bilkent Tiyatrosunda Nâzım Hikmet’in Her Şeye Rağmen adlı oyunu da dahil birkaç tiyatro oyununda yer aldı.

Hisarbuselik dizisinde "Çetin" isimli karakteri canlandırdı. Kod Adı dizisiyle izleyici kitlesini genişletti. Ayrıca TED Koleji’nde tiyatro yönetmeni olarak da çalıştı. Sesinin şarkı söylemeye uygun olmasından dolayı üniversite korosunda yer aldı ve müzikal tiyatro ile ilgilendi (Biedermann ve Kundakçılar). Bazı tiyatro oyunları için şarkı sözleri yazdı. TRT 2 televizyonunda Hadi Gidelim (2003) isimli 13 bölümlük bir gençlik programı sundu.

Sinema dünyasına da 6 Haziran 2008 tarihinde 15. Altın Koza Film Festivali kapsamında ilk kez gösterime giren ve aynı zamanda en iyi film ödülünü kazanan Sonbahar adlı sinema filmiyle adım atmıştır. Daha sonra Güz Sancısı filminde de rol almıştır. 2009 yılında ise Yılmaz Güney Özel Ödülü alan Nesli Çölgeçen'in yönettiği Denizden Gelen filminde başrolde oynamıştır.

28 Temmuz 2011 tarihinde Paris, Fransa'da kendisi gibi oyuncu olan Tuba Büyüküstün ile evlenmiştir. 2017 yılında boşandılar.

B.i.t arts adında bir şirket kurup film sektörüne giriş yapmıştır. İlk kısa film deneyimi olan filmde eşi Tuba Büyüküstün başrol oynamıştır. Aynı zaman da filmin yönetmenliğini de yapmıştır.

ROL ALDIĞI DİZİLER

Çarpışma (2018-günümüz) - Veli Cevher
Vatanım Sensin (2016) - Tevfik
Hatırla Gönül (2015) - Tekin
Hayat Ağacı (2014) - Cengiz
Ağır Roman Yeni Dünya (2012) - Janti Metin
Sensiz Olmaz (2011) - Aydın
Gönülçelen (2010-2011) - Levent
Nefes (2009) - Ateş
Asi (2007) - Tilki Ziya
Kod Adı: Kaos (2007) - Erkan Karaca
Kod Adı (2006) - Erkan Karaca
Hisarbuselik (2006) - Çetin
Ne Seninle Ne Sensiz (2005) - Batanay
Yabancı Damat (2004) - İhsan
Aşk Buraya Uğramıyor (2003)
Bizim Evin Halleri (2000)

FİLMLERİ

Rüzgarın Hatıraları (2015) - Aram
Denizden Gelen (2009) - Halil
Güz Sancısı (2008) - Tüy Üfleyen Adam
Sonbahar (2007) - Yusuf
Mavi Dalga

YÖNETMENLİK

Daha - 2017

Şahsiyet - 2018 İnternet dizisi

TİYATRO OYUNLARI

Arzu Tramvayı (2017) - Stanley Kowalski

ÖDÜLLERİ

En iyi erkek oyuncu / Yeşilçam Ödülleri (2009) / Sonbahar (2007) - Yusuf
En iyi erkek oyuncu / SİYAD Ödülleri (2009) / Sonbahar - Yusuf
Yılmaz Güney Özel Ödülü - Denizden Gelen

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
7 yaşında tüm saçları döküldü! Yapılan sürprizle hayata yeniden bağlandıDünyada güzel insanların olduğunu bir kez daha kanıtladılar! 7 yaşında tüm saçları dökülen küçük kız, annesiyle sık sık gittiği simitçide kendisi için sıradan bir gün olacağını düşünürken, dükkân sahibi karı - kocanın söyledikleriyle hayatının en güzel günlerinden birini yaşadı…

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler