Geri Dön

Operasyondan dönen güvenlik güçlerini böyle karşıladılar!

Erzurum'un Şenkaya ilçesi kırsalında gri listede aranan teröristi etkisiz hale getiren, 2 teröristi de sağ olarak teslim alan jandarmaya vatandaşlar marşlarla destek verdi. İlçe halkı operasyondan dönen güvenlik güçleri için kurbanlar kesti.

İç güvenlik operasyonları kapsamında Erzurum İl Jandarma Komutanlığı, Şenkaya ilçesi kırsalında dün yaptığı operasyonlarda gri listede 500 bin TL ödülle aranan Hejar kod adlı Halis Eroğlu'nu etkisiz hale getirdi. Teröristle birlikte 1 adet Ak-47 kalaşnikof, 1 adet tabanca 2 adet el bombası ele geçiren jandarma, bölgede operasyonlarını bugün devam ettirdi. Jandarma tarafından kırsal alanda sıkıştırılan 2 terörist bugün güvenlik güçlerine teslim oldu. Teröristlerle birlikte, çok sayıda silah, mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirildi. Bölgede operasyon devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, 3 kişilik terörist grubun Karadeniz bölgesine sızma girişiminde bulunduğunu ve operasyonla bunun engellendiğini açıkladı. 

AKŞAR MAHALLESİNDEN MARŞ SESLERİ YÜKSELDİ

İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı timlerin başarıyla gerçekleştirdiği operasyonun bilgisini alan Şenkaya'nın Akşar Mahallesi'nde yaşayanlar, marşlar çaldı. Güvenlik kuvvetlerini operasyon sebebiyle kutlayan vatandaşlar binalara Türk bayrakları astı. Bölgede teröristlere geçit vermeyeceklerini belirten vatandaşlar, operasyon için jandarmaya teşekkür etti. Vatandaşlar, mahalle merkezinde toplanarak operasyondan dönen güvenlik güçlerini beklemeye başladı. 

Operasyondan dönen güvenlik güçlerini böyle karşıladılar

KURBANLAR KESİLDİ

Bölgede devam eden operasyonlarda bugün 2 terörist de silahları ile birlikte sağ yakalandı. İlçe halkı askerin ve polis özel harekatın bu başarılı operasyondan dönüşünü Akşar Mahallesi'nde bayraklarla sloganlar atarak karşılayıp, kurban kesti.

Operasyondan dönen güvenlik güçlerini böyle karşıladılar

İÇİŞLERİ AÇIKLADI: SIZMA GİRİŞİMİ ENGELLENDİ

İçişleri Bakanlığı, Erzurum Şenkaya ilçesi kırsalında bugün 2 teröristin teslim olduğunu, teröristlerin Karadeniz Bölgesi'ne sızma girişiminin engellendiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Şenkaya’da 3 örgüt mensubunun tespit edilmesi üzerine, İl Jandarma Komutanlığınca dün operasyon başlatıldığı, çıkan çatışmada Hejar kod adlı Halis Eroğlu'nun etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, "Devam eden operasyonda sıkıştırılan 2 terörist bugün güvenlik güçlerine teslim oldu. 3 kişilik terörist grubun Karadeniz Bölgesi'ne sızma girişiminde olduğu, operasyonla bunun engellendiği tespit edildi." ifadelerine yer verildi.

Teröristlerle birlikte, çok sayıda silah, mühimmat ve örgütsel doküman da ele geçirildiği belirtilen açıklamada, bölgede operasyonun devam ettiği kaydedildi.


Operasyondan dönen güvenlik güçlerini böyle karşıladılar

Operasyondan dönen güvenlik güçlerini böyle karşıladılar


 

 

İstanbul'da "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturulduİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) taşıyanlar ve onlarla temas eden herkesin, 14 gün boyunca evlerinde izole edilmesi, bu kişilerin evlerine giriş-çıkışın mutlaka sınırlandırılması ve kontrol edilmesi gerektiğini belirterek, bu amaçla "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturduklarını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber