Geri Dön

‘Ordu açıklaması bardağı taşırdı’

Suriye büyükelçiliği başta olmak üzere 37 yıl boyunca Ortadoğu ile pek çok görevde bulunmuş olan emekli büyükelçi ve İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Oğuz Çelikkol, ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nı değerlendirdi.

‘Ordu açıklaması bardağı taşırdı’

Afrin’in geçmişten bu yana Türkiye için büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyen Çelikkol, operasyonun başlama nedenlerine değindi. Çelikkol, “Bu operasyon yapılmasaydı Türk menfaatlerini hedef alan bir terör örgütünün Suriye uzantısının, Türkiye-Suriye sınırının büyük bir kısmını kontrol altına almış olma ihtimali olacaktı. Bunlar Türkiye’nin kabul edebileceği davranışlar değil. Bunun yanı sıra daha büyük tabloya bakarsak Suriye’nin toprak bütünlüğünün bozulması da Türkiye tarafından kabul edilemeyecek bir husus. Bu konularda Ankara ve Moskova gibi merkezlerde ABD’nin niyetleri ve uzun dönemli ne düşündüğü konusunda soru işaretleri giderek arttı. Ordu kurma açıklaması da bardağı taşıran son damla oldu” diye konuştu.

Ekiplerin, kurtarılan Hülya Özmet ile enkaz altındayken telefonla konuşmasıİzmir'de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından Hülya Özmet, yaklaşık 17 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı.Ekiplerin, kurtarılan Hülya Özmet ile enkaz altındayken telefonla konuşması kameraya yansıdı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber