Geri Dön

Organize suç örgütü üyelerine operasyon: 10 gözaltı

Zengin kadınları ağlarına düşürüp zorla senet imzalatan organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

Organize suç örgütü üyelerine operasyon: 10 gözaltı

İstanbul’da iş kadınlarını hedef alıp zorla senet imzalatan ve işkence uygulayan çete çökertildi. Cem T. isimli bir sabıkalının elebaşlığını yaptığı örgüte yönelik operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelen bir şikayetle harekete geçen ekipler, yaptıkları çalışmalarda örgütün özellikle iş sahibi olan kadınları hedef aldığını ve çok sayıda kişiyi mağdur ettiğini belirledi.

Başını Cem T. isimli eski bir sabıkalının çektiği çetenin hedef aldığı kadınları dayak ve işkence altında yüksek faizle borçlandırdığı tespit edildi.

Kadınları daha kolay korkutarak sindirebileceğini düşünen çete elebaşıyla birlikte 10 üyesi teknik ve fiziki takiple izlemeye alındı.

Gerekli inceleme ve takibin ardından sabah saatlerinde harerekete geçen ekipler yaptıkları baskında elebaşı Cem T. ile 10 çete üyesi yakalayarak gözaltına aldı.

Yapılan aramalarda 1 tabanca, 1 pompalı tüfek, 2 kurusıkı tabanca, çok sayıda mermi, çetenin mağdurlarına zorla imzalattığı çok sayıda senet ve çek ele geçirildi.

MAĞDURLARIN İFADESİ ALINDI

Gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şebeke üyeleri sorguya alınırken, mağdur kadınların da ifadesine başvuruldu.

Sadece ismi okunan kısa süreliğine içeriye girebiliyor!Corona virüs önlemleri kapsamında ziyaretçi girişine kapatılan Tarihi Kapalıçarşı'da bazı esnaf ve çalışanlar kısa süreli işlerini halletmek için kontrolü olarak içeriye alınıyor. İçeriye girmek için Kapalıçarşı'nın Kılıççılar kapısı önünde bekleyen kalabalık, sosyal mesafe kuralına uymadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber