Geri Dön
GündemOrhan Ölmez kimdir? Orhan Ölmez kaç yaşında?

Orhan Ölmez kimdir? Orhan Ölmez kaç yaşında?

Orhan Ölmez kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Kariyerine TRT İzmir Radyosu ve TRT Halk Müziği Korosu'nda bağlama sanatçısı olarak göreve başlayan Orhan Ölmez, cesur paylaşımları ile adından söz ettiren Hadise ile aşk yaşadığı iddiaları ile gündeme geldi. Peki Orhan Ölmez kimdir?

Orhan Ölmez kimdir? Orhan Ölmez kaç yaşında?

Orhan Ölmez ve Hadise'nin aşk yaşadıkları iddiaları bir anda magazin gündemine bomba gibi düştü. Instagram hesabından Orhan Ölmez'in Seni Çok Seveceğim şarkısını paylaşan Hadise'nin hamlesine Orhan Ölmez kalp emojisi koyarak yanıt verdi. Peki Orhan Ölmez kimdir?

ORHAN ÖLMEZ KİMDİR?

Memur bir baba ve hemşire bir annenin, 2 çocuğundan biri olan Orhan Ölmez, 1 Mayıs 1978 tarihinde Antalya’nın Manavgat ilçesinde dünyaya geldi. Çocukluğu anne-babasının tayinlerinedeniyle Anadolu’ nun farklı yerlerinde geçti. Lise ve üniversite eğitimlerini İzmir’ de tamamladı.

Sanatçı, küçük yaşlarda, Sivas’ın Divriği ilçesinde, babasının hediye etmiş olduğu bağlama ile türkülerle tanıştıı ve böylece müzik serüveni başladı. 1995 – 2000 yılları arasında "Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı" nda eğitim gören sanatçı, üniversite sonrasında, "TRT İzmir Radyosu, Türk Halk Müziği Korosu" nda bağlama sanatçısı olarak görev aldı.

2003 yılının Mayıs ayında yayınlanan "su misali" isimli ilk albümüyle çıkış yakaladı. İlk albümle gelen başarılı çıkışın ardından, yaklaşık 2 yıl sonra " her şeyin farkındayım " isimli albümünü piyasaya sürdü.

2006 yılında "Kral TV Video Müzik Ödülleri" nde "En İyi Fantezi Müzik Erkek Sanatçı" ödülüne layık görüldü. Sanatçı 2007 yılında "damla damla" isimli albümünü sevenleriyle buluşturdu.

Yıllar süren müzik yolculuğunun, kendisine sağladığı birikim ve tecrübe sayesinde Orhan Ölmez, albümlerindeki tüm şarkıların düzenlemelerini kendisi yaptı ve daha çok akustik bir sound üzerine eğilerek, şarkıların barındırdığı duygu yoğunluğunu, kendine özgü bir sadelikte yansıtmayı tercih etti.

2006 yılında, Kral TV ekranlarında "Orhan ÖLMEZ'le" isimli, ramazan ayı süresince canlı olarak yayınlanmış olan müzik ve sohbet programı ile sunuculuk alanında kendini göstermiştir. Bu başarı 2008 – 2009 yıllarında TRT ekranlarında hazırlayıp sunduğu müzik eğlence programı " Orhan ÖLMEZ' le Gece'nin Sesi " ile pekişmiştir. Ardından, "TRT Müzik" kanalı ekranlarında yine, canlı olarak yayınlanmış olan ve seyirci isteklerini seslendirmiş olduğu, "Orhan Ölmez’le Su Misali" programı ile beğeni topladı.

2011 yılında, "Bilmece" isimli şarkısıyla çıkış yaptığı, kendi ismini taşıyan yepyeni bir Orhan Ölmez albümü olan "Orhan Ölmez - 2011" adlı çalışmasıyla, müzik severlere tekrar merhaba dedi.

2012 yılında, ilk iki albümünün şarkıları ile birlikte, iki yeni eser olan " Yazık Yoksun Yanımda " ve " Sana İhtiyacım Var " isimli şarkılarının yer aldığı, 22 adet şarkıdan oluşan "2+20" isimli albümüyle yeniden, dinleyenlerin beğenisini kazandı.

Yıl 2014; Orhan Ölmez, türkülerle dolu, kayıtlarına 2011 yılında başlanmış olan, birbirinden değerli müzisyenlerin eşlik ettiği, eserlerin tüm aranje ve düzenlemelerinin, sanatçının kendisi tarafından yapıldığı, "ORHAN ÖLMEZ – TÜRKÜ" isimli bir türkü albümü ile karşımızda. Sanatçı, albümde Bağlama, Gitar, Bas Gitar, ve Perdesiz gitar gibi enstrümanları yine kendisi icra etmiştir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Maraş, KKTC’nin itici gücü"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ta Maraş’ın açılmasının ekonomi ve turizm açısından KKTC’ye faydaları olacağını belirterek, "Maraş KKTC’nin bir itici gücü olarak orada duruyor.” dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler