Geri Dön

Orhan Veli Evi dayanamadı

Beyoğlu’ndaki İmam Adnan Sokak’ta, sahaf Şeref Özsoy’un özveriyle 2000 yılında açtığı Ohan Veli Şiir Evi, bölgedeki kira artışları ve kentsel dönüşüm yüzünden kapandı

Sosyal medyada yer alan Orhan Veli Şiir Evi sayfasında yer alan “Kapandı” uyarısı üzerine görüştüğümüz Şeref Özsoy, “Geçen ağustos ayında kapatmak zorunda kaldık. Aslında maddi olarak zaten kurtarmıyordu ve hep zarar ediyordu. Ben kendi işimden kazandığımı buraya aktarıyordum ama en son Tarlabaşı’ndaki kentsel dönüşüm nedeniyle bizim binanın çevresindeki pek çok yer de benzer şeyleri yaşadı” diye konuştu.
Orhan Veli’nin imzalı kitaplarından şairin fotoğraflarına kadar pek çok objenin yer aldığı şiir evini Şeref Özsoy, başka bir yerde açmayı hiç düşünmüyor.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 27 Mayıs'ın anlamı Demokrasi ve Özgürlükler Adası'yla değişecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 27 Mayıs'ın anlamının, gün içinde açılışı yapılan Demokrasi ve Özgürlükler Adası'yla değişeceğini belirterek, adanın ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber