Geri Dön

Orman Genel Müdürlüğü 700 işçi alımı | Başvuru şartları belli oldu mu, alım hangi meslek gruplarından olacak?

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklada 700 işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılan duyurunun ardından 700 işçi alımının başvuru şartları ve hangi meslek gruplarından alım yapılacağı vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya başladı. Yapılan duyuruda alımların yapılacağı meslek grupları açıklanırken başvuru şartları henüz açıklanmadı. İŞKUR üzerinden yapılacak olan alımlar 4-10 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Orman Genel Müdürlüğü 700 işçi alımı | Başvuru şartları belli oldu mu, alım hangi meslek gruplarından olacak?

Orman Genel Müdürlüğü 700 işçi alımı yapılacağını duyurdu. Binlerce vatandaş yapılan duyurunun ardından Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan 700 işçi alımının başvuru şartlarını ve hangi meslek grupları üzerinden alım yapılacağını araştırmaya başladı. Yapılan açıklamada başvuruların 4-10 Ağustos tarihleri arasında alınacağı ve başvuru şartlarının da başvuruların alınmaya başlanacağı gün açıklanacağı duyuruldu.

Orman Genel Müdürlüğü 700 daimi işçi alacak

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 700 daimi işçi alacak.

OGM'nin, Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğün taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 200 iş makinesi operatörü, 200 greyder operatörü, 200 ekskavatör operatörü, 60 dozer operatörü ve 40 traktör operatörü alımı yapılacak.

Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecek. Bu ilanlar 4-10 Ağustos'ta İŞKUR tarafından yayımlanacak. Gerekli şartları taşıyan adaylar, ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapabilecekler.

Sözlü ve uygulamalı sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 katı kadar aday çağrılacak. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek ve OGM'nin internet sitesinden de ayrıca duyurulacak.

İşçi alım süreciyle ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evrak, sözlü ve uygulamalı sınavın yeri ve tarihi, bölge müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

 

 

 

 

Isaias Kasırgası 140 kilometre hızla ABD'yi vurduSon dakika haberine göre, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülke olan ve Çin'de doğan pandeminin merkez üssü haline gelen ABD, bi felaketle daha karşı karşıya.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber