Geri Dön
GündemOrmanlar boş kaldı

Ormanlar boş kaldı

İstanbul Valiliği, artan sıcaklıklar ve kuvvetli rüzgâr nedeniyle megakentte 30 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında ormanlara girişleri yasaklandı.

Ormanlar boş kaldı

 

GÜLDEN ÇOKTAN İstanbul - Sadece yetkili idarelerin sorumluluğunda bulunan mesire alanları ve tabiat parkı gibi alanlara girişler serbest. Vatandaşlar, bu alanlarda ateş yakmadan piknik ve spor yaparken zaman geçirebilecek. Milliyet olarak, her hafta sonu vatandaşların akın ettiği Belgrat ve Aydos Ormanlarını dolaştık. Mangalın yasaklanması ile ormanlar bomboş kalırken yetkili idarelerin sorumluluğundaki alanlara pikniğe gelen vatandaşlar ise ateş yakılmasının yasaklanmasını destekliyor. İstanbul’da en fazla orman yangınlarının görüldüğü Aydos Ormanı da dün çok sakindi. Hafta sonu özellikle şehir karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin uğrak yeri olan Aydos Ormanları’nın sadece özel idarelerin bünyesindeki alanlar açıktı. Alana giren vatandaşlar ise yasaktan haberdar olduğunu belirtirken özellikle ormanlık alanlarda mangal yakılmasının yasaklanması gerektiğini ifade etti. Aydos’ta en dikkat çeken ise her ağacın altında geçmişte yakılan ateşlerin külleri oldu. Diğer yandan Mersin’de Aydıncık, Bozyazı ve Silifke ilçelerinde son 4 günde çıkan 8 orman yangınının tamamı kontrol altına alındı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Antalya'da gemi yapım atölyesinde yangınAntalya'nın Aksu ilçesinde gemi yapım atölyesinde çıkan yangında 3 tekne kullanılamaz hale geldi, 2 tekne zarar gördü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler