Geri Dön

Ağda yapmak orucu bozar mı? Oruçluyken ağda yapmak orucu bozar mı?

Ramazan ayının başlamasının ardından vatandaşlar tarafından sıkça araştırma konusu olan başlıklar arasında orucu bozan şeyler nelerdir sorusu geliyor. Peki oruç tutarken ağda yapmak orucu bozar mı? Diyanet merak edilen soruyu yanıtladı. Peki ağda yapmak orucu bozar mı?

Ağda yapmak orucu bozar mı? Oruçluyken ağda yapmak orucu bozar mı?

Oruçluyken ağda yapılır mı, ağda yapılır ise oruç bozulur mu? sorusu Ramazan ayı yaklaştıkça yavaş yavaş aratılıyor. Konu hakkında bilgi almak isteyen Müslüman vatandaşlar araştırmaya koyulmuş durumda... işte detaylar...

ORUÇLUYKEN AĞDA YAPILIR MI, AĞDA YAPILIR İSE ORUÇ BOZULUR MU?

Vücuttaki kılların hangi yolla olursa olsun alınmaları orucu bozmaz. Çünkü oruç, bir şey yemek, içmek ve cinsel ilişkide bulunmaktan dolayı bozulur. Yani ağda yaparken veya kaş alırken vücuda her hangi bir besin,yiyecek,su vb. şeyler girmediği için oruç bozulmaz. Kıl almak veya aldırmak bunların kapsamında olmadığından orucu bozmaz.

Suriye'nin kuzeyine balistik füze saldırısı! Ölü ve yaralılar var...Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ve Bab ilçelerinde iki ayrı noktaya düzenlenen balistik füze saldırısında ilk belirlemelere göre 1 sivil öldü, 18 sivil yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet