Geri Dön
GündemÖSYM LYS tercih sonuçlarını o saatten sonra açıklayacak! (LYS tercih sonuçları)

ÖSYM LYS tercih sonuçlarını o saatten sonra açıklayacak! (LYS tercih sonuçları)

LYS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarafından 8 Ağustos'ta ilan edileceği duyurulan LYS tercih sonuçlarının bugün saat 17.00'den sonra açıklanacağı bildirildi. LYS tercih sonuçları ÖSYM AİS üzerinden sorgulanabilecek. Adaylar yerleştirme sonuçlarına göre kesin kayıt işlemlerini gerçekleştirecek.

ÖSYM LYS tercih sonuçlarını o saatten sonra açıklayacak! (LYS tercih sonuçları)

LYS üniversite tercih sonuçları için artık son saatler. Adaylar heyecanla ÖSYM'den gelecek açıklamayı bekliyor. ÖSYM, 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarının 8 Ağustos'ta "https:/sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklanacağını duyurmuştu. Peki sonuçlar saat kaçta erişime açılacak?

LYS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

LYS TERCİH SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarının, 8 Ağustos'ta "https:/sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklanacağını bildirdi.

ÖSYM'nin sosyal medya hesabı Twitter adresinden yapılan paylaşıma göre, üniversite yerleştirme sonuçları 8 Ağustos'ta açıklanacak.

ÖSYM'den yapılan son dakika açıklamasına göre LYS tercih sonuçları bugün saat 17.00'den sonra açıklanacak.

ÜNİVERSİTE KAYIT İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

LYS tercih sonuçlarını öğrenen adaylar kayıt için uğraşacaklar. İsteyen adaylar internet üzerinden üniversite kayıt işlemlerini yapabilecekleri gibi kazandıkları üniversiteye giderek de kayıt işlemi yapabilecekler. İnternet üzerinden başvuru yapacak olan adaylar 11-16 Ağustos tarihleri arasında, üniversiteler üzerinden başvuru yapacak olan adaylar ise 14-18 Ağustos tarihleri arasında kayıt yapabilecekler.


altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijerya'ya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 23.55'te Nijerya'ya geldi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler