Geri Dön
Gündem‘Otel kullanımına uygun’ satılık kilise!

‘Otel kullanımına uygun’ satılık kilise!

Bursa’da iki, Mardin’de bir tarihi kilise satılığa çıkarıldı. Bir internet sitesinde “Bursa’da Kültür Sanat Merkezi/Müze/Otel Olabilecek Tarihi Kilise” başlığıyla verilen ilanda, kilise için 6 milyon 300 bin lira talep edildi.

‘Otel kullanımına uygun’ satılık kilise!

İlanda “UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren bir bölge içerisinde bilinen bir konumda yer alan kilise, lokasyonu itibariyle turistik amaçla değerlendirilebilir” denildi.Bursa’da 16 dönüm arazi içinde bulunan tarihi Rum Kilisesi için yayımlanan ilanda ise “Bursa’nın tarihi ve turistik semtlerinden birinde Butik otel/ restoran ve diğer ticari amaçlı yatırımlar için kullanıma uygun 16 dönüm imarlı arazi satılıktır.” ifadesine yer verildi.Mardin’in Artuklu ilçe merkezinde ise 4. yüzyıldan kalma Mor Yuhanna Süryani Kilisesi bir emlak ofisi tarafından 7 milyon 250 bin TL üzerinden satışa çıkarıldı.                      

ABD'de polisin öldürdüğü siyahi Wright için cenaze töreni düzenlendiABD'nin Minnesota eyaletine bağlı Brooklyn Center kentinde 11 Nisan'da polis kurşunu ile hayatını kaybeden 20 yaşındaki siyahi Daunte Wright için cenaze töreni düzenlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet