Geri Dön

Oto galeri maymun bahçesi çıktı...

İstanbul'da ihbar üzerine bir oto galeriye yapılan baskında CİTES kanunlara aykırı şekilde yurda sokulup saklanan 4 Makak Maymunu ele geçirildi. Kaçak yollarla yurda sokulduğu belirlenen maymunlardan birisinin Down Sendromlu olduğu tespit edildi.

Ferit Zengin - İstanbul

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube ekipleri, Maltepe'de bir oto galeride nesli tükenmekte olup alım satımı yasaklanmış hayvanların bulundurulduğu ihbarı üzerine yaptığı tespit çalışmaları sonrasında adrese operasyon düzenledi. Yapılan baskında oto galeri dükkanın arka kısmında yapılan özel kafeslerde Makak cinsi 4 maymun ele geçirildi. Gümrükten kaçak olarak yurda sokulup satış amacıyla bulunduruldukları belirlenen maymunlar üzerinde yapılan incelemede, birisinin Down sendromlu olduğu tespit edildi.

Oto galeri maymun bahçesi çıktı...

El konan maymunlar Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hayvanat bahçesine teslim edilirken, maymunların sahibi olarak gözaltına alınan iş yeri sahibine “5607 Sayılı Kanuna Muhalefet ve Nesli Tehlikede Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme”nin ihlali suçundan işlem yapıldı.

 

TBMM Başkanı Şentop açıkladı! Ayasofya'da ilk namaz...Ayasofya kararı sonrası TBMM Başkanı Mustafa Şentop açıklamalarda bulundu. “Ne zaman namaz kılmaya gideceksiniz?” sorusuna ilişkin Şentop, ''En kısa zamanda. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde olabilir. En geç önümüzdeki hafta cumaya kadar bu konuda adım atılır. Hep beraber, siz de gelirsiniz.'' yanıtını verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber