Geri Dön
GündemOto galeri maymun bahçesi çıktı...

Oto galeri maymun bahçesi çıktı...

İstanbul'da ihbar üzerine bir oto galeriye yapılan baskında CİTES kanunlara aykırı şekilde yurda sokulup saklanan 4 Makak Maymunu ele geçirildi. Kaçak yollarla yurda sokulduğu belirlenen maymunlardan birisinin Down Sendromlu olduğu tespit edildi.

Ferit Zengin - İstanbul

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube ekipleri, Maltepe'de bir oto galeride nesli tükenmekte olup alım satımı yasaklanmış hayvanların bulundurulduğu ihbarı üzerine yaptığı tespit çalışmaları sonrasında adrese operasyon düzenledi. Yapılan baskında oto galeri dükkanın arka kısmında yapılan özel kafeslerde Makak cinsi 4 maymun ele geçirildi. Gümrükten kaçak olarak yurda sokulup satış amacıyla bulunduruldukları belirlenen maymunlar üzerinde yapılan incelemede, birisinin Down sendromlu olduğu tespit edildi.

Oto galeri maymun bahçesi çıktı...

El konan maymunlar Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hayvanat bahçesine teslim edilirken, maymunların sahibi olarak gözaltına alınan iş yeri sahibine “5607 Sayılı Kanuna Muhalefet ve Nesli Tehlikede Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme”nin ihlali suçundan işlem yapıldı.

 

Milliyet'te Gündem (5 Mayıs 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet