Geri Dön
GündemOtobüs, metrobüs, metro çalışıyor mu? Tam kapanmada toplu taşıma çalışma saatleri

Otobüs, metrobüs, metro çalışıyor mu? Tam kapanmada toplu taşıma çalışma saatleri

İstanbul'da otobüs, metro, metrobüs çalışıyor mu? Bu akşam 19.00 itibariyle başlayacak olan sokağa çıkma yasağı 17 Mayıs saat 05.00'e kadar devam edecek. Peki, tam kapanma sürecinde toplu taşıma çalışacak mı? Sefer saatleri ne olacak? İşte otobüs, metro, metrobüs çalışma saatleri ile ilgili yeni düzenleme...

Otobüs, metrobüs, metro çalışıyor mu? Tam kapanmada toplu taşıma çalışma saatleri

Koronavirüs vaka sayılarında yaşanan artışla birlikte son Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tam kapanma kararını açıkladı. 29 Nisan 19.00 - 17 Mayıs 05.00 tarihleri arasında 81 il genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Zorunlu haller dışında tam kapanma uygulanacak. Peki, otobüs, metro, metrobüs tam kapanmada çalışacak mı? Tam kapanmada toplu taşıma çalışma saatleri ne olacak?

İSTANBUL'DA TOPLU TAŞIMA ÇALIŞACAK MI?

İBB'den yapılan açıklamaya göre bu akşam saat 19.00'dan 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar uygulanacak genel sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında, toplu taşıma seferlerinde düzenlemeye gidildi.

Kısıtlama süresince sağlık çalışanları ve zorunlu görevleri nedeniyle çalışmak zorundaki vatandaşlar için İETT seferleri cumartesi tarifesine göre yapılacak. Yolcu yoğunluğuna göre sabah ve akşam seferleri sıklaştırılacak.

Metrobüs hattında günde 580 araçla 6 binden fazla sefer düzenlenecek. Sabah 06.00-09.00 arasında 20 saniyede bir, 09.00-16.00 arasında 30 saniyede bir, 16.00-19.00 arasında 20 saniyede bir, 19.00-22.00 arasında dakikada bir ve gece yarısı ile sabah 06.00 arasında 10 dakikada bir sefer yapılacak. Metrobüs hattında da yolcu trafiği takip edilerek sefer planlamasında değişiklikler yapılacak, sefer aralıkları gerekirse artırılacak veya azaltılacak.

Kısıtlamalar süresince, raylı sistemlerde belirlenen hatlarda 06.00-21.00 saatleri arasında 15 dakika aralıklarla işletme yapılacak, 21.00 itibari ile seferler sona erecek. Metrolardaki yolcu sayıları da günlük ve saat bazlı takip edilerek ihtiyaç görülmesi halinde sefer sıklıklarında yeni düzenlemeler yapılacak.

İstanbul'da balıkçı teknesine gemi çarptıYavuz Sultan Selim Köprüsü altında balıkçı teknesine konteyner gemisi çarptı. Dev geminin parçaladığı teknedeki 1 kişi ölürken 2 kişi ise yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet