Geri Dön

Otobüs seferleri ne zaman başlayacak? Şehirler arası yolculuk tarih belli mi?

Şehirlerarası otobüs seferleri valilik iznine bağlandı. Bir çok firma son seferini 3 gün önce yaparken şimdi binlerce kişi Otobüs seferleri ne zaman başlayacak? sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor.

Otobüs seferleri ne zaman başlayacak? Şehirler arası yolculuk tarih belli mi?

 

Otobüs seferleri ne zaman başlayacak? 3 gündür valilik izniyle sefer düzenleyen otobüs firmaları bu soruya cevap bulmaya çalışıyor. Aynı şekide otobüs yoluculuğunu tercih edenler de bir tarih bekliyor.

OTOBÜS SEFERLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Otobüs seferlerinin ne zaman başlayacağına ilişkin henüz İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yeni bir duyuru yok. Bu nedenle de tarih tam olarak belli değil.

SEYAHAT ETMEK İZNE TABİ

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında yayımladığı genelgeye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla iller arası otobüs seferleri ancak valiliklerin izniyle yapılabilecek.

İller arasında seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşlar, valilerin/kaymakamların koordinesinde oluşturulacak Seyahat İzin Kurulu'na başvurarak seyahat belgesi düzenlenmesi talebinde bulunacak. Talebi uygun görülenlere kurul tarafından seyahat güzergahı ve süresini içerecek şekilde "şehirler arası otobüs seyahat izin belgesi" düzenlenecek.

 

Türkiye’nin yüksek kesimlerinde kar, sıfır noktasında yaz yaşanıyorTürkiye’nin yüksek kesimlerinde kar yağışı ve soğuk hava etkili olurken, Ege’nin incisi Bodrum’da ise yazdan kalma günler yaşanıyor. Sıcak havanın 25 dereceye kadar çıkmasıyla az sayıda turist ve vatandaşlar denize girerek serinledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet