Geri Dön
GündemOtomobiller uçup gidecek!

Otomobiller uçup gidecek!

Çinli bir şirket uçan otomobil üretmek için patent aldı. Henüz ilk aşamalarında olan proje başarıya ulaşırsa trafik sorunu tarihe karışabilir

Bilimkurgu filmlerinin vazgeçilmez unsurlarından uçan araba gerçek oluyor. Çinli mühendisler uçan araba üretmek için patent aldı. Güney Çin Havacılık Endüstrisi Grubu’ndan mühendisler bir uçan araba tasarımı üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Trafik sorununa çözüm olacağı düşünülen uçan arabanın ne zaman piyasaya sürüleceği ise belirtilmedi. İki adet vantilatör benzeri parça sayesinde havalanacak olan arabanın tasarımı henüz başlangıç seviyesinde.

Slovak bir mühendis geçen ay uçan araba tasarlamıştı. Başarılı mühendis Stefan Klein’in geliştirdiği uçan araba, kara üzerinde 500 kilometre, havada ise 700 kilometre mesafe kat edebiliyor. Aeromobil güvenlik konusunda istenen seviyede değil. 100 beygir gücündeki uçan araba modeli havada manevra bile yapabiliyor. 20 yılı aşkın bir süredir çalışılan Aeromobil’in birkaç yıl içerisinde seri üretime geçebilecği belirtiliyor.

Marketin önüne bırakılan bisikleti böyle çaldıOsmaniye'de bir kişinin alışveriş için geldiği marketin önüne bıraktığı bisikleti çalan T.D., yakalandı. Bisikleti tanımadığı bir kişiye sattığını söyleyen T.D., adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet