Geri Dön

Öykü başka hastalara umut oluyor

İzmir’de 2 yıl önce Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan ve babasının yüzde 98.5 uyumlu iliğiyle hayata tutunan 4 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için başlatılan kampanyaya kök hücre bağışında bulunan binlerce kişiden, son 1 ayda 4 eşleşme gerçekleşti.

Öykü başka hastalara umut oluyor

Yüzde 100 uyumlu nakil bulunamadığı için risk grubunda yer alan Öykü Arin’in ilik savaşı hâlâ devam ediyor. Küçük kıza Antalya’da 3 ayda bir intravenöz immünglobulin (IVIG) tedavisi uygulanıyor. Öykü Arin için kök hücre bağışı yapanlar, başkalarına da umut oluyor. Anne Eylem Şen Yazıcı, kampanya kapsamında son bir ayda ilik nakli bekleyen dört hastayla eşleşme gerçekleştiğini açıkladı. Yazıcı, “Donör olan Batuhan Köksal, Fırat Önen, Haden Öz ve Fatma Keskin Akman başka hastalarla eşleşerek onlara hayat verdiler” dedi. l ASLI DURAN DHA

 

İYİ Partili Ümit Özdağ'dan İl Başkanı Buğra Kavuncu ile ilgili bomba FETÖ iddiasıİYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CNN Türk'te Ahmet Hakan'la Tarafsız Bölge'de ses getirecek flaş açıklamalarda bulundu. Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia etti. Öte yandan programa telefonla bağlanan Buğra Kavuncu, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber