Geri Dön
GündemÖykü başka hastalara umut oluyor

Öykü başka hastalara umut oluyor

İzmir’de 2 yıl önce Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan ve babasının yüzde 98.5 uyumlu iliğiyle hayata tutunan 4 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için başlatılan kampanyaya kök hücre bağışında bulunan binlerce kişiden, son 1 ayda 4 eşleşme gerçekleşti.

Öykü başka hastalara umut oluyor

Yüzde 100 uyumlu nakil bulunamadığı için risk grubunda yer alan Öykü Arin’in ilik savaşı hâlâ devam ediyor. Küçük kıza Antalya’da 3 ayda bir intravenöz immünglobulin (IVIG) tedavisi uygulanıyor. Öykü Arin için kök hücre bağışı yapanlar, başkalarına da umut oluyor. Anne Eylem Şen Yazıcı, kampanya kapsamında son bir ayda ilik nakli bekleyen dört hastayla eşleşme gerçekleştiğini açıkladı. Yazıcı, “Donör olan Batuhan Köksal, Fırat Önen, Haden Öz ve Fatma Keskin Akman başka hastalarla eşleşerek onlara hayat verdiler” dedi. l ASLI DURAN DHA

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yanan orman alanı için bekletilen tohumları çalan hırsızlar, yakalandıMersin'in Anamur ilçesinde yanan ormanlık alanların tekrar ağaçlandırılması için bekletilen 450 kilogram kızıl çam tohumunu çalan 4 şüpheli, jandarma tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner