Geri Dön

Öykü Çelik kimdir? Öykü Çelik hakkında bilinmeyenler

Öykü Çelik birçok dizi ve filmde rol aldı. Güzel oyuncu son olarak Kapan filminin kadrosunda yer aldı. Akasya Durağı, Selena dizilerinde rol alan Öykü Çelik şu sıralar Diriliş Ertuğrul dizisinde Sırma hatun karakterine hayat veriyor. Peki Öykü Çelik kimdir?

Öykü Çelik kimdir? Öykü Çelik hakkında bilinmeyenler

Öykü Çelik bu akşam ekrana gelecek olan Eser Yenenler Show'a konuk olacak. Kapan filminde Erkan Petekkaya, Kemal Uçar, Ali Gürer ile birlikte rol alan Öykü Çelik filmlerin yanı sıra dizilerde gösterdiği performans ile de herkesin beğenisini kazanmaya devam ediyor. TRT 1 ekranında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Sırma Hatun karakterine hayat veren Öykü Çelik hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik.

ÖYKÜ ÇELİK KİMDİR?

Öykü Çelik 1987 yılında İstanbul'da doğmuştur. Öykü Çelik, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okurken bir trafik kazası geçirdi ve devamsızlıktan dolayı okuldan ayrılmak zorunda kaldı. 1,70 boyunda ve 60 kilo ağırlığında olan Öykü Çelik, Tümay Özokur ajansıyla çalışmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce bilen Öykü Çelik, dizi ve sinema filmlerinde oynamanın dışında buz Pateni, Futbol, Kayak, Roller Skate gibi spor dallarına merakı ve ilgisi vardır.

PEK ÇOK DİZİDE ROL ALDI

2006 yılında “Selena” dizisinde oynayarak oyunculuğa başladı. 2009 yılında Cin Geçidi filmi ve Haluk Piyes‘in oynadığı, Kanımdaki Barut filmlerinde rol aldı. 2011 yılında Oktay Kaynarca ve Meltem Cumbul‘un oynadığı ”Nuri” dizisinde de Reyna rolünü oynayan Öykü Çelik, 2012 yılında başlayan senaryosunu Mahsun Kırmızıgül‘ün yazdığı ”Benim için Üzülme” adlı dizide Bahar rolünü canlandırdı.

2014 yılında “Ağlatan Dans” adlı dizide Kıvanç Kasabalı ile başrolde oynadı.

2014 yılında “Yeşil Deniz” adlı dizi filmde Burak Serdar Şanal, Öykü Çelik, Melis Babadağ, Mert Turak, Burak Alkaş, Ali Barkın, Emin Gürsoy, Renan Bilek, Zeynep Gülmez, Nuri Gökaşan, Yener Gürsoy, Jale Aylanç, Elvan Dişli ile beraber rol aldı.

Öykü Çelik, işadamı Ahmet Murat Çakan ile evlidir.

ÖYKÜ ÇELİK FİLMOGRAFİSİ

2014 – Yeşil Deniz (TV Dizisi)
2014 – Darbe (Sinema Filmi)
2014 – Ağlatan Dans (Begüm Demir) (TV Dizisi)
2013 – İki Kafadar Chinese Connection (Sinema Filmi)
2013 – Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (Sinema Filmi)
2013 – Bensiz (Sinema Filmi)
2012 – Saba (Sinema Filmi)
2012 – Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam (Çeşmidil) (TV Dizisi)
2012 – 2013 – Benim İçin Üzülme (Bahar) (TV Dizisi)
2011 – Nuri (Reyna) (TV Dizisi)
2010 – Mahpeyker Kösem Sultan (Mahfiruz) (Sinema Filmi)
2010 – Gönülçelen (Nazar) (TV Dizisi)
2009 – Kasaba (Zehra) (TV Dizisi)
2009 – Kanımdaki Barut (Sinema Filmi)
2008 – Cin Geçidi (Bahar) (Sinema Filmi)
2008 – Akasya Durağı (TV Dizisi)
2006 – Selena (Eda) (TV Dizisi)

Giresun'da yürürken sigara içmek yasaklandıGiresun Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde kamuya açık alanlarda bulaş riski oluşturması nedeniyle yürürken sigara içilmesini yasakladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber